Arap iş adamları, Bursaspor’un stadını ziyaret etti

Ortadoğu Turizm Seyahat Acentaları Derneğinin (OTSAD) organizasyonu ile çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Bursa’ya gelen bir grup Arap iş adamı, Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nı gezdi.

Arap iş adamları, Bursaspor’un stadını ziyaret etti

Heyet üyelerini, stat girişinde Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ve ikinci başkan Ali Ademoğlu karşıladı.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, ziyarette yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ekibi El Ittihad ile güzel bir dostluk kurduklarını söyledi.

Bursa’nın ve Bursaspor’un kalkınması için çalıştıklarını dile getiren Ay, şunları kaydetti:

“Bursaspor’u dünya markası yapmak için uğraş veriyoruz. Kulübümüzün çok ürünü var. Bu ürünleri satmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Gelen arkadaşlarla görüşmeler yapacağız. Stadın isim hakkı ile ilgili görüşeceğiz. Bu bir başlangıç. Olur ya da olmaz o kadar önemli değil. Önemli olan stadımızı, Arabistan’da Katar’da, diğer Arap ülkelerinde tanıtabilmek. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor.”

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk ise Türkiye’nin 2016 yılında yüzde 30’luk bir turizm kaybı yaşadığını anlatarak, bu kaybı gidermek için OTSAD olarak yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade etti.

Kaybedilen turist pazarını sporla kazanmaya çalıştıklarını belirten Kırk, “Bu konuda Bursaspor’un da desteği büyük olacak. ilk ayağını Bursaspor ve El Ittihat ile yaptık. Bölgede büyük ses getirdi. Sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bursa çok merak edilen bir kent oldu. Bunun sürdürülmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Kırk, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Fenerbahçe Kulübü yetkilileriyle de görüştüklerini dile getirerek, “Fatih hocamız da bize destek olduğunu söyledi. Katar ile Türk Milli Takımı arasında gelecek sene bir müsabaka organizasyonu çalışmamız var. Bunun için de görüşmelerimiz sürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Arap iş adamlarından Rateb Ahmad Allawama da Bursaspor ve Ortadoğu’daki takımlar arasında önemli organizasyonlar yapmak istediklerini belirterek, bunu da yeşil-beyazlı yöneticilerle görüşeceklerini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X