Aref’le ilgili şok iddia! Antalya’da apartman dairesinin giderinden çıkan piton…

Antalya’da 1,5 aydır kayıp olduğu belirtilen piton cinsi yılan, 4. kattaki su giderinden ilerleyip, 2. kattaki Çekici ailesinin balkonundan çıktı.

Aref’le ilgili şok iddia! Antalya’da apartman dairesinin giderinden çıkan piton…

Antalya’da sihirbazlık gösteriyle tanınan Aref Ghafou’un arkadaşına ait bir evden kaçan piton cinsi yılanın, su giderinden ilerleyerek yaklaşık 1,5 ay sonra komşunun evinin balkonundan çıktığı ileri sürüldü. 

İHA’nın haberine göre, balkonu temizlerken yılanla göz göze gelen ve neye uğradığını şaşıran ev sahibi, yaşadığı korkuyla yılanı balık zıpkınıyla öldürmek zorunda kaldı. Yılanın Aref’e ait olduğunu öne süren ev sahibi, “Aref, kafeslerle arkadaşının evine giriyordu. Yılanın onun olduğunu ve evi boşaltmayı düşünüyorum. Bu işin sonuna kadar gideceğim” diye konuştu.

Olay, Muratpaşa ilçesindeki 4 katlı bir apartmanın 2. katında Haydar ve Gonca Çekici çiftine ait evin balkonunda meydana geldi. Akşam saatlerinde evinin balkonunu temizlemek isteyen Haydar Çekici, su giderinden çıkmaya çalışan ve bir metreyi geçkin Afrika kökenli Ball Python (Top Piton) cinsi yılanla burun buruna geldi. Neye uğradığını şaşıran Çekici, ilk olarak demir bir çubukla yılanı etkisiz hale getirmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Tekrar gidere kaçan yılanı su dökerek geri çıkaran Çekici, kontrol altına aldığı yılanı zıpkınla başını ezerek öldürdü. Olay sonrası şoka giren aile, evde bulunan 7 yaşındaki çocuklarını da evden dışarı çıkararak teyzesine gönderdi.

‘1,5 AY ÖNCE EVDEN KAÇTI’

Yılanın 4. kattaki Aref Ghafou’nun arkadaşı Y. K.’ya ait olduğunu iddia eden Çekici ailesi, komşularının kapısını çalarak yılan bulduklarını ve kime ait olduğunu sordu. Y. K., yılanın kendisine ait olduğunu belirterek yaklaşık 1,5 ay önce evdeki akvaryumundan kaçtığını ve aradıklarını söyledi. Y. K., yılanın Aref’e ait olduğu yönündeki iddiaları da yalanlayarak öldürülen yılanı Çekici ailesinin balkonundan aldı ve apartman dışındaki çöp konteynerine attı.

“AREF KAFESLERLE EVE GİRİYORDU” İDDİASI

Haydar Çekici, yılanın, bir süre önce yılan ısırığı iddiasıyla rahatsızlanan ve tedavi için Mısır’a giden sihirbaz Aref Ghafou’a ait olduğunu ileri sürdü. İlk defa böyle bir yılan cinsi gördüğünü ifade eden Çekici, “Yılanın, ünlü Aref’e ait olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşının yanına geliyor buraya ve hemen hemen her gün görüyoruz. Kafeslerle girip çıkıyorlardı. Onun yılan beslediğini de biliyoruz. Yaklaşık 1 hafta önce onu eve girerken gördüm. Yukarıdan geldiğini tahmin ediyoruz ve onlar da üst katta oturuyorlar. Bunun da başka bir açıklaması yok. Bu işin sonuna kadar gideceğim” diyerek, şikayetçi olacağını dile getirdi.

“EVİ BOŞALTMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Haydar Çekici’nin eşi Gonca Çekici ise, yılanın Aref’e ait olduğunu ileri sürdü. Çekici, yaşadıkları olayın ardından evlerini boşaltmayı düşündüklerini ifade ederek, “Balkonunuzdan böyle bir yılan çıkıyor. Besleme ve özel bir yılan olduğu belli. Yılanı gösterip soracağız. Eğer onunsa kesinlikle şikayetçiyim. Çocuğum bu yılanı görseydi bu evde kalmazdı” dedi.

Yılanı evinde beslediği iddia edilen Y. K. ise kendisinden açıklama isteyen basın mensuplarına konuşmak istemediğini belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X