Arınç’a bir kötü haber daha

Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü görevinden önceki gün itibariyle açığa alınan, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın akrabası Ziya Tay, dün gözaltına alındı.

Arınç’a bir kötü haber daha

Tay ile birlikte Manisa Valiliği’nde Sosyal Etüd Proje Müdürü olarak görev yapan Melih Karakaş, Manisa Teknik Elemanları Derneği Başkanı Ziya Nur Köse ile Yunusemre Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ferhat Bozkaya da gözaltına alınan isimler arasında yer aldı. 

Manisa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada bin 817 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığı, 34 kamu görevlisi ile 25 hakim ve savcının tutuklandığı duyurulmuştu.

Bu arada Bülent Arınç, ‘Kayınbiraderi gözaltına alındı’ haberlerini Twitter’dan yaptığı açıklamayla yalanladı. Arınç, Tay’ın kayınbiraderi olmadığını belirterek, ‘Ziya Tay, iddia edildiği gibi benim kayınbiraderim değildir. Eşimin amcasının oğludur, Sıhri hısımlığım vardır’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X