Arıza ve kesintiye online takip

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da akıllı şebeke projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Arıza ve kesintiye online takip

Bu kapsamda merkez ofiste Kontrol ve Veri Toplama Sistemi (SCADA) kumanda merkezi kuran UEDAŞ, uzaktan bağlantı izleme sistemi ile enerji kesintilerine anında müdahale edecek. 

Proje kapsamında dağıtım şebekesi uzaktan izlenip, kumanda edilebilecek. SCADA Merkezi’ni gezen UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, UEDAŞ’ın Güney Marmara’da 35 bin kilometrekarelik dağıtım bölgesinde SCADA sistemi ile orta gerilim elektrik şebekesindeki enerji durumunu uzaktan izleyebildiğini, gerektiğinde uzaktan şebekeye kumanda edildiğini uygulamalı olarak gösterdi.

ANINDA DETAYLI BİLGİ

 

Efe, her türlü alt yapı imalat ve montajın tamamlandığını, son test ve kontrollerin ardından mart ayı içerisinde projeyi devreye almayı planladıklarını dile getiren Efe, acil durumlarda saha ekiplerine daha etkin hareket kabiliyeti sağlanacağını anlattı. Efe, şöyle devam etti: 

“Dört ilde faaliyete geçen Entegre Bilişim Sistemleri Projemiz içerisindeki en büyük yatırımlardan biri olan SCADA DMS projemizle birlikte şebekede oluşan elektrik kesintilerini anında görebileceğimiz gibi, kesinti sonucunda etkilenen abonelerimize anında detaylı bilgi verme imkanına da sahip olacağız. Personelimiz şebekeyi 24 saat kesintisiz izleyerek saha ekipleri ile koordineli olarak çalışacak. Şebekemizde yapacağımız ölçümler sonucunda oluşabilecek aşırı yüklenme durumlarında sistem arızaya geçmeden önce önlem alabileceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X