‘Asgari ücret bin 400 lira olacak’

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, MHP iktidarıyla asgari ücretin net bin 400 lira olacağını, büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlara 100 lira ulaşım desteği ve kirada oturan asgari ücretliye 250 lira kira yardımı yapılacağ

‘Asgari ücret bin 400 lira olacak’

Bursa’yı mahalle mahalle, sokak sokak gezen Zırhlıoğlu, Yıldırım’a bağlı Hacivat Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. MHP’nin seçim beyannamesini anlatan Zırhlıoğlu, MHP’ye destek verildiği ülkemizde her kesimin büyük bir huzur ve refaha kavuşacağını belirtti.

Yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Zırhlıoğlu, “Asgari ücret net bin 400 lira olacak. Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımıza 100 lira ulaşım desteği ve kirada oturan asgari ücretliye 250 lira kira yardımı yapılacak. Büyükşehirlerde yaşayan ve evi olmayıp kirada oturan, asgari ücrette alışan vatandaşlarımız, her ay net bin 750 lira bir gelirle az da olsa bir refaha kavuşacaktır. Asgari ücret maaşına haciz konulmayacaktır. MHP iktidarı, asgari ücretle çalışan vatandaşların maaşlarında hiç bir kesinti yapmayacaktır. Bu uygulama iş verenimize hiç bir ilave yük getirmeyecektir. Durum böyle olunca çalışanın ve iş verenin mutlu olarak yaşadığı bir ülke mutlu bir ortama kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X