Asırlık macera başladı

Bu yıl 7.’si düzenlenen Yüz Yıllık Macera Bisiklet Turu’nda start verildi.

Asırlık macera başladı
HABERİ PAYLAŞ

ÖMER BİLİK

Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği geleneksel olarak bu yıl 7. kez düzenlediği “Yüz Yıllık Macera Bisiklet Turu”, Mudanya Mütareke Alanı’ndan start aldı. 

 

1897 yılında Ahmet Tevfik’in önderliğinde arkadaşlarıyla gerçekleştirip daha sonra “Hüdavendigar Vilayeti Dahilinde Velosipetle Bir Cevelan” adını verdiği kitapta topladığı bisiklet turunun yedincisi Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği tarafından gerçekleştiriliyor. 

5 Haziran’a kadar sürecek turda Mudanya’dan Misiköy, Kestel, İnegöl, Yenişehir, İznik ve Gemlik olmak üzere 7 ilçe geçilip 250 kilometre pedal çevrilirken, bu seneki turun teması “Otizmin Farkındayız, Yanındayız” olacak.

YAYGINLAŞMALI

BUBİDOSD Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Ayçetin, Bursa’nın bisiklet kullanımına uygun bir il olduğunu, Ahmet Tevfik’in 1890’lı yıllarda bisikletiyle Bursa’daki güzellikleri yaşayıp, yaşadıklarını kaleme aldığını hatırlatarak, “BUBİDOSD olarak Bursa’da bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak ve şehrimizdeki güzellikleri insanlarla paylaşmak adına yaptığımız bu etkinliğe bisiklet sporunu sevenleri bekliyoruz’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X