Asistan doktorlar hem hizmet veriyor, hem eğitim görüyor

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de yeni başlatılan uygulamaya Bursa Kamu Hastaneleri Birliği de katıldı. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği’nde görev yapan asistan doktorlar, Bağlaraltı Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nde sağlık h

Asistan doktorlar hem hizmet veriyor, hem eğitim görüyor
HABERİ PAYLAŞ

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Türkiye’de 3. olarak Bursa’da başlatılan Bağlaraltı Eğitim Aile Sağlığı Merkezi ile Eğitim ASM uygulaması, Aile Hekimliği Kliniği eğitim görevlisi Doç. Dr. Hakan Demirci koordinatörlüğünde gerçekleşiyor.

Demirci, asistan eğitimlerinin Aralık 2013 tarihinden itibaren verilmeğe başlandığını ve o tarihten bugüne 13 tam zamanlı ve 20 yarı zamanlı olmak üzere toplam 33 uzmanlık öğrencisinin eğitim aldığını ifade etti. Demirci, aile hekimliği uzmanlık eğitiminin toplam 36 ay olduğunu ve bunun 18 ayının hastane içi rotasyonlardan, geri kalan 18 ayınınsa ASM’lerde verilen saha eğitiminden oluştuğunu belirtti.

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Doç. Dr. Murat Tutanç ise, Bağlaraltı Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nde halen iki aile hekimliği uzmanlık öğrencisinin görev yaptığını, Bursa’nın bu sisteme dahil olan üçüncü il olduğunu söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X