Asker adayları bu habere dikkat

e-Devlet sistemi üzerinde daha önce yalnızca askerlik görevini tamamlamış kişilerin faydalanabildiği ‘Askerlik Durum Belgesi’ hizmetinden askerliği ertelenmiş vatandaşlar da yararlanabilecek.

Asker adayları bu habere dikkat

e-Devlet kullanıcılardan gelen talepler üzerine, e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan ‘Askerlik Durum Belgesi’ hizmetinin içeriği genişletildi.

22 Ekim’de kullanıma açıldı

TÜRKSAT AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan ‘Askerlik Durum Belgesi’ hizmetinin içerik ve kapsamı, kullanıcılardan gelen talepler üzerine genişletildi. Söz konusu hizmet, yeni haliyle 22 Ekim itibarıyla kullanıma açıldı.

Daha önce yalnızca askerlik görevini tamamlamış kişilerin faydalanabildiği ‘Askerlik Durum Belgesi’ hizmeti, askerlik görevini ifa etmiş, askerlik görevinden muaf olmuş ve askerlik yükümlülüğü olduğu halde çeşitli nedenlerle ertelenmiş vatandaşların kendilerine ait bilgiyi daha ayrıntılı şekilde görüntüleyebileceği ve çıktı alabileceği bir hizmet olarak yeniden tasarlandı.

Şubeye gitmeden, 7/24 hizmet alınabiliyor

e-Devlet Kapısı’nın mobil uygulaması üzerinden de ulaşılan hizmet aracılığıyla ayrıntılı ‘Askerlik Durum Belgesi’ne ihtiyaç duyan vatandaşların, askerlik şubesine gitmeleri gerekmeksizin, sıra beklemeden ve 7/24 söz konusu belgeyi alabilmesi sağlandı. Vatandaşların barkod numaralı ‘Askerlik Durum Belgesi’ni ilgili makamlara ibraz etmelerini müteakip, ilgili makamlarca da söz konusu belgenin e-Devlet Kapısı belge doğrulama hizmetiyle kolaylıkla doğrulaması yapılabilecek.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X