<

Atatürk Havalimanı’nda yeni dönem

Terör saldırısının ardından arttırılan güvenlik önlemleri kapsamında Atatürk Havalimanı’nda, Çevik Kuvvet, Özel Harekat, Güven Timleri Şube Müdürlüklerinden personeller görevlendirildi.

Atatürk Havalimanı’nda yeni dönem
HABERİ PAYLAŞ

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı polislerden “özel tim” oluşturulduğu ve bu timde görev yapan polislerin “terör” konusunda en üst düzey eğitim aldıkları öğrenildi.

 

Özel time bağlı polislerin ana caddede yol uygulaması yapacağı, ana giriş kapılarında ve tüm kapılar ile katlarda uzun namlulu silahlarla 24 saat nöbet tutacağı belirtildi.

 

Havalimanı Şube Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli polislerin gün içinde attığı devriyelerin sayısının artacağı, Güven Timleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı yaklaşık 30 polisin havalimanında devriye atacağı bildirildi.

 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ise, 24 saat boyunca havalimanında “risk analizi” ve “profil değerlendirmesi” yapacağı öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X