Atatürk oratoryo ile sonsuza dek

Emine Örnek Lisesinde “10 Kasım Atatürk`ü Anma Programı” birçok etkinlikle gerçekleştirildi. Sabah okula gelen öğrenciler, Atatürk Portresi ve Büstü`ne getirdikleri çiçekleri bırakarak Atatürk`e olan özlemlerini dile getirdiler.

Atatürk oratoryo ile sonsuza dek
Saat 9.05’te sirenlerle başlayan program; 9. Sınıf öğrencilerinin Edebiyat ve müzik öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları; Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini, kahramanlıklarını, ölümünü anlatan “Atatürk Oratoryosu” ile tarih yolculuğuna çıkan izleyiciler, Atatürk’e duydukları sevgi ve hayranlıklarını yeniden hissettiler.
 
Oratoryoda, 1. Dünya Savaşı sonundaki bunalımlı günler, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ve Kuvayi Milliye ruhunun canlanması, İstiklal Savaşı ve sonrası çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin şahlanışı, öğrenciler tarafından müzikler eşliğinde dramatize edildi. Programın bitiminde öğrenci ve öğretmenler, bu günü ölümsüzleştirmek için Atatürk Portresi ve Büstü’nün önünde anı fotoğrafı çektirdiler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X