AVM yönetimleri kira almasın

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, küresel bir sorun olan Covid-19 salgınının ekonomiye ve perakende ticarete vereceği hasarı en aza indirmek için çek borçlularına kolaylık istediklerini belirtti.

AVM yönetimleri kira almasın
HABERİ PAYLAŞ

Salgın tehdidi ortadan kalkana kadar Türkiye’deki 436 AVM’nin yönetimlerinin kira ve genel gider almayacaklarını çok net bir şekilde ilan etmelerini talep eden Öncel, ülke ekonomisine gelecek hasarı asgariye indirmek için tüm kesimlerin fedakarlık yapması gerektiğini vurguladı.

Öncel, ‘’BMD üyesi 384 markanın büyük bölümü çalışanlarımızın ve halkımızın sağlığını göz önünde bulundurarak AVM ile caddelerdeki mağazalarını kapattılar. Ay başında personel maaşı ödemelerinin yanı sıra markalarımızın önüne kira ve genel gider faturaları gelecek. Vadesi gelen çeklerin ödenmesi gerekecek. Caddelerdeki birçok mağaza sahibi ile bazı AVM yönetimlerinden çok olumlu yaklaşım gördük. Bizi arayarak ‘2 ay boyunca kira almayacağız, rahat olun’ diyen mağaza sahipleri var” dedi.

HERKESİN SORUMLULUĞU VAR

En az 200 AVM’nin kilitli mağazalardan kira ve genel gider alabilmek için resmi kapama kararını açıklamadığını dile getiren Öncel, salgının zengin-yoksul, yaşlı-genç demeden herkesi eşit noktaya getirdiğini kaydetti. Sinan Öncel, ‘’Kimsenin bugünleri film gibi izleme lüksü yok. Bizim çalışanlarımıza, yıllardır kira ödediğimiz AVM ve dükkan sahiplerinin bize, bankaların ise hem bize hem de AVM sahiplerine karşı sorumlulukları var. Herkesin sorumluluğunu yerine getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X