Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş Projesi

Kültür Rotaları Derneği (KRD) tarafından Avrupa Via Francigena Birliği (EAVF) ortaklığında, İnegöl Belediyesi, Eğirdir Belediyesi ve Demre Belediyesi iştirakçiliğinde yürütülen ‘Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş: Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Kültür Rotası H

Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş Projesi
HABERİ PAYLAŞ

Proje iştirakçisi belediyeler ve yerel temsilcilerle, kendi bölgelerindeki kültür rotasındaki ihtiyaç ve sorunların tespit edilmesi ve sınır ötesi bir kültür rotasının oluşturulması öncesinde planlama toplantısı gerçekleştirildi. Planlama kapsamında her temsilci kendi bölgelerindeki rotanın güzergah değişiklikleri, yol işaretleme ve yön-bilgi levhaları, tarihi ve doğal sit alanları, konaklama imkanları, hizmet veren seyahat acenteleri, yürüyüş kulüpleri, STK’lar, yerel ürünleri ve şenlik gibi etkinlikleri, ulaşımı, tanıtım ve pazarlaması, diğer yönetimlerle işbirlikleri, altyapı hizmetleri, diğer doğa aktiviteleri, maden-taş ocakları, HES, yol çalışmaları gibi konulara odaklanarak, ihtiyaç, sıkıntı ve çözüm önerileri ortaya koyuldu.

Söz konusu planlama, 14-15 Temmuz 2016 tarihlerinde Eğirdir’de yapılacak proje Ara Değerlendirme Toplantısı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile diğer yerel yönetim temsilcileri ve paydaşlarıyla paylaşılacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X