Avustralya Başbakanı’na cimrilik suçlaması

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull’un bir dilenciye 5 Avustralya doları (yaklaşık 11 TL) vermesi, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Avustralya Başbakanı’na cimrilik suçlaması

Turnbull, Melbourne’de Perşembe günü hükümetinin ekonomi politikalarını anlattığı konuşması öncesinde yolda durarak tokalaştığı dilencinin bardağına beş Avustralya doları koydu.

Ancak Başbakan’ın bu hareketi, ülkede farklı açılardan tartışma başlattı. Birçok kişi bir tomar paranın içinden beş dolar çıkaran ve çok varlıklı bir kişi olan Başbakan’ı cimrilikle suçladı. Avustralya’da yayımlanan Daily Mail gazetesi ‘Pinti Mal(colm)’ başlığını attı.

Birçok kişi de Başbakan’ı dilencilere para verdiği için eleştirdi. Melbourne Belediye Başkanı Robert Doyle, dilencilere para vermenin uyuşturucu alışkanlığını körüklediğini ve yoksulluğu kalıcı hale getirdiğini belirterek ‘Başbakan bir yardım kuruluşuna para vermeliydi’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X