Avusturya’dan skandal hareket!

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un destek için İsrail bayrağını Başbakanlık binasına çektirmesine, AK Parti ve Beştepe’den tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ”Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta. Siz böyle davrandıkça İsrail daha pervasızca saldıracak” derken, AK Parti Sözcüsü Çelik ise “Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır” ifadesini kullandı.

Avusturya’dan skandal hareket!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektiren Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz‘a tepki gösterdi.

Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Avusturya Başbakanı destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta. Siz böyle davrandıkça İsrail daha pervasızca saldıracak. Umarım Avusturya ve Avrupa’nın akıl ve vicdan sahibi insanları bu tarz-ı siyasete tepki gösterir.”

ÖMER ÇELİK: MAZLUMDAN YANA OLMASINI BEKLEMEK HAYAL

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Avusturya Başbakanı destek için İsrail bayrağını Başbakanlık binasına çektirmiş. Avrupa’da İslam düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve Erdoğan düşmanlığının sembolü olan bu şahıstır. Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
2 adet yorum var

2 adet yorum var

  1. Avusturya başbakanı hem siyaseten hem insaniyeten ciddi bir hata yapmıştır.Bu davranışının altında yatan saikler olarak şu noktalar aklıma geliyor.
    1-2.Dünya savaşında Nazi Almanyasının yaptığı katliamda Avusturya başbakanınında mensup olduğu fikriyatın suçlu olması ile diyet ödemesi yapması.
    2-Yine A.Başbakanı Sebastian zihniyet olarak hala Nazi fikriyatında bir IRKÇI-ŞOVENİST zihniyeti taşımaktadır.Müslümanları ve müslüman toplumlarını belleklerinin altında hala Haçlı savaşları varmış gibi görmekte ve caniyane davranış ile tutumları bu yüzdendir.
    Fakat zalimin zulmüne ortaklık hem siyaseten hem insaniyeten bitişlerinin ipini çekişi olduğunu görmesi gerekirdi o bu körlükle sonunu hazıramış oldu.

Yoruma kapalıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X