<

Ayağınız kırılsın!

Suriye’de Kürtlerin yaşadığı Kobani’ye IŞİD saldırıları bu gece başta Diyarbakır olmak üzere, Şırnak, Mardin ve ilçelerinde protesto edilirken olaylar çıktı. Diyarbakır`daki olaylar sırasında bir öğrenci yurdundaki Atatürk büstü balkonda aşağı atıldı.

Ayağınız kırılsın!
HABERİ PAYLAŞ
Diyarbakır’da gösteri yapan gruplar kent merkezindeki Ofis Semti’nde bulunan banka şubelerine saldırdı. Taş ve sopalarla bankalara ait ATM’lere zarar veren göstericilere polis, tazyikli su ve gaz bombası ile müdahele etti. Bu arada Ofis Semti’nde bulunan bir öğrenci yurdundaki Atatürk büstü öğrenciler tarafından binadan aşağıya atıldı. Sandalyelerin de pencelerinden aşağıya atıldığı yurttaki öğrencilere ve aşağıda bulunan göstericilere polis müdahale ederek dağıttı.
 
NUSAYBİN’DE BANKA ŞUBESİ BÜYÜK HASAR GÖRDÜ
 
Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde de göstericiler, Zeynel Abidin Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan kamuya ait bir banka şubesine saldırdı. Bankanın kepenklerini ve camını kırıp şubeye giren saldırganları içerideki eşyaları tahrip etti. Bazı eşyaları da sokağa atan göstericilere polis gaz bombası ve basınçlı su ile müdahale etti. Aynı cadde üzerinde ateşler yakarak yol kapatan göstericilere de polis müdahale ederken, olaylar geç saatlere kadar sürdü.
 
 
GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA
 
Genelkurmay Başkanlığı, Yüksekova’da bir okulun önündeki Türk Bayrağı’nın yakıldığını, Şırnak’ta da Atatürk büstünün tahrip edildiğini açıkladı.
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, dün gece meydana gelen adli olaylara ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü yandaşı 10 kişilik bir grup tarafından Atatürk İlköğretim Okulu önünde bulunan Türk bayrağı indirilerek yakıldı. Bölücü Terör Örgütüne müzahir 250-300 kişilik bir grup tarafından Şırnak / İdil’de, Atatürk İlköğretim Okulu kapısı ve Atatürk büstü tahrip edilmiştir. Bölücü Terör Örgütüne müzahir ellerinde uzun ve kısa namlulu silahlar olan 7-8 kişinin de bulunduğu, 200-300 kişilik bir grup Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulunu yakmıştır.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X