Ayda 8 bin lira kazanıyor!

Çin’de Panda Koruma ve Araştırma merkezinde çalışan bakıcılardan tek bir beklenti var: Yılın 365 günü pandalarla zaman geçirmek. Üstelik bakıcılar bu hizmet karşılığında 32 bin dolar (95 bin lira) kazanacak…

Ayda 8 bin lira kazanıyor!

Panda merkezinde  çalışanlarının yüzde 80’ini Japon, Amerikalı ve Avrupalıların ağırlıkta olduğu gönüllüler oluşturuyor. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pandalar, Çin’de önemli bir gelir kapısına da dönüşmüş durumda. 

Ya’an şehrinde bulunan Çin Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi’de pandalarla ilgilenen bakıcılar, yılda yaklaşık 32 bin dolar gelir elde etmenin yanı sıra, arazi aracı kullanma, bedava gıda ve konaklama gibi haklara sahip oluyor.

22 yaşından büyük ve pandalar hakkında bilgi sahibi olması beklenen adayların iyi fotoğraf çekmesi, bu iş için tercih sebebi sayılıyor. 

Panda merkezinin yetkililerinden biri olan Heng Yi, dışarıda da benzer iş fırsatlarının olduğunu ancak maaşların kendi sundukları kadar yüksek olmadığını vurguluyor.

Pandalarla geçirilecek eğlenceli anların dışında Çin şartlarına göre iyi bir maaş imkanı da sunan ilan, 15 Temmuz 2016’ya kadar geçerliliğini koruyacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X