Ayhan Kızıl’ın ismi yaşatılıyor!

Prof. Dr. Ayhan Kızıl anısına Uludağ Premium sponsorluğunda düzenlenen Prof. Dr. Ayhan Kızıl Senior Tenis Turnuvası, 1 -11 Nisan 2021 tarihleri arasında Podyum Tenis Kulübü’nde tenis tutkunlarını bir araya getirdi.

Ayhan Kızıl’ın ismi yaşatılıyor!

Prof. Dr Ayhan Kızıl Senior Tenis Turnuvası, Türkiye Tenis Federasyonu kuralları çerçevesinde ve Podyum Tenis Kulübü Kortları’nda 1 Nisan – 11 Nisan 2021 tarihleri arasında, her yıl olduğu gibi Uludağ Premium ana sponsorluğunda gerçekleşti.

Merhum Prof. Dr. Ayhan Kızıl anısına, Kızıl ailesi tarafından bu yıl IV. kez düzenlenen, turnuvaya 378 sporcu katıldı.

1992-2000 yılları arasında Uludağ Üniversitesi’nde Rektörlük yapan ve 2015 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Ayhan Kızıl anısına Kızıl ailesi tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen turnuvaya farklı illerden ve farklı yaş gruplarından rekor sayıda katılım olmasında; tenis sporunun pandemi koşullarında da en güvenli sporlar arasında ilk sıralarda olmasının da büyük katkısı oldu.

Bursa Tenis Sporuna her yıl farklı bir ivme getiren turnuva, aynı zamanda Uludağ Premium tarafından belirlenen toplam 25 Bin para ödülü ile de sporcuları teşvik etmektedir. Bu yıl da zor koşullara rağmen IV. kez gerçekleşen turnuva, tenis sporuna teşvik ve destekleme amacına ulaştı.

Podyum Tenis Kulübü’nün kortlarında gerçekleşecek turnuvanın sağlık destekçiliğini de yine bir Bursa markası olan Anadolu Hastanesi yaptı. Turnuva boyunca, tüm müsabakalar süresince olası bir sağlık problemine karşı görev başındaydılar.

Büyük çekişmeli müsabakaların sonunda biten finallerin kupa ve ödülleri, Turnuvanın ana destekçisi Uludağ Premium adına Uludağ İçecek Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tuncay İsmar, Özel Bursa Anadolu Hastanesi İşletme Müdürü Kutsal Durmaz, PodyumPark Genel Müdürü Ahmet İnsel ve Bursa Tenisininin duayeni Saruhan Megrel tarafından verildi.

Üçüncü rektör olarak görev aldığı Uludağ Üniversitesi’nde genel cerrah, anabilim dalı başkanı, başhekim ve dekan olarak uzun yıllar görev alan Kızıl, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Bursa Filarmoni Derneği’nin kurucu başkanı olarak Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın kurulmasında öncü bir rol üstlenmişti.

Başkanlığını üstlendiği Çağdaş Eğitim Kooperatifi ile lisesi olmayan dağ köylerinde kız öğrencilere eğitim olanağı sağlanmasına vesile olan Prof. Dr. Ayhan Kızıl, spor alanında da çalışmalar gerçekleştirmiş, Uludağ Üniversitesi Spor Kulübü’nün kurucu başkanı olarak kapalı ve açık birçok tenis kortunun gençlerin kullanımına sunulmasını sağlamıştır.

Kendisinin değerli katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Çocuklar Tenis Turnuvası’nın Uludağ Üniversitesi’nde düzenleyerek çocukların tenis sporuyla tanışmasına ön ayak olmuştu.

DERECEYE GİRENLER

ERKEK +30 TEK M.YUSUF ERUĞUR MESUT ÖZTÜRK
ERKEK +35 TEK ARİF DEMİRCİ OĞUZ DEDEOĞLU
ERKEK +40 TEK İ.HAKAN ŞEREMET UĞUR ÖZ
ERKEK +45 TEK ALPER KIRBIYIK OSMAN AVCU
ERKEK +50 TEK OSMAN KARAMAN TANSEL GÜVEN
ERKEK +55 TEK REMZİ PEKÜN ŞENEL ERGÜN
ERKEK +60 TEK SIRRI DİNÇER EROL DEMİR
ERKEK +65 TEK SÜLEYMAN DİYAROĞLU N.AHMET ORTAÇLI
ERKEK +35 ÇİFT TURGUT KORKUT- UĞUR ÖZ İ.HAKAN ŞEREMET-OĞUZ DEDEOĞLU
ERKEK +45 ÇİFT TANSEL GÜVEN- HASAN ATAÇ M.FAHRİ KARAKAYA-NURHAN ÖZKAN
ERKEK +55 ÇİFT ÜNAL TÖMEN S.SITKI TOKSOY REMZİ PEKÜN HAKAN AKMAN

YENİ BAŞLAYANLAR SEZGİN ÇAKIR CANER CEYLAN
ERKEK +18 TEK EREN ÖZDİLKURAL TAMER TEPEDELEN
KADIN +35 TEK SEDA AKPINAR ÇİĞDEM ŞEN
KADIN +40 TEK BAHAR DEMİRYÜREK A.MİNE KASAPOĞLU
KADIN +45 TEK SEVGİ ATAÇ H.MEGREL CUMBUL
KADIN +55 TEK AYŞE ÖZDİL NEŞE ASLAN
KADIN +35 ÇİFT D.BURHANZADE- Ç.ÇİMEN DRAMAN FATMA UYSAL-D.UYSAL TURUNÇ
KADIN +45 ÇİFT AYLİN AYDIN-N.ÖZKOCAMAN İLKER AYŞE ÖZDİL- NEŞE ASLAN
KADIN+ERKEK +35 ÇİFT ORUN DİNÇ-HÜLYA ÖNEL BİRSEL ÖZTOPRAK-HANDE PALA
YENİ BAŞLAYANLAR EMİNE AKSEL DERYA KURTAR

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X