<

AYM’den iki parti hakkında suç duyurusu

DSP’nin 2008, Hak ve Özgürlükler Partisi’nin 2008 ve 2009 yıllarına ait kesin hesaplarını inceleyen Anayasa Mahkemesi’nce iki parti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

AYM’den iki parti hakkında suç duyurusu
HABERİ PAYLAŞ

Anayasa Mahkemesinin siyasi parti mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazetede yayımlandı.

 

Kesin hesap incelemesi sonucunda, DSP’nin 2008 yılında yaptığı 31 bin 987 lira karşılığı parti mal varlığının Hazine’ye irat kaydedilmesine karar verildi.

 

İstenen belgelerin Anayasa Mahkemesine istendiği şekliyle verilmemesi, hesap verilebilir şekilde hesap ve kayıt düzeninin oluşturulmaması, hesabın dışında gelir ve gider yapılması, inceleme ve araştırmaya yönelik eylemler nedeniyle parti sorumluları hakkında yasal işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 

 

Hak ve Özgürlükler Partisinin incelemeleri

 

Hak ve Özgürlükler Partisinin 2008 ve 2009 yıllarına ait kesin hesap incelemelerinde, gelir ve gider hesaplarının uygun olduğuna hükmedildi ancak partinin her iki yıl için de istenen belgelerin Anayasa Mahkemesine istendiği şekliyle verilmemesi, hesap verilebilir şekilde hesap ve kayıt düzeninin oluşturulmaması, hesabın dışında gelir ve gider yapılması, inceleme ve araştırmaya yönelik eylemler nedeniyle parti sorumluları hakkında yasal işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X