Aynı binada dört okul

Bursa’da 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sıkıntılarla başladı. Bunların başında ise tamamlanamayan okulların yarattığı sıkıntı geliyor. Buna en çarpıcı örnek de Bağlaraltı Mahallesi’nde yaşanıyor.

Aynı binada dört okul

AYKUT GÜNGÖR

 

Mahallede bulunan Kanuni Ortaokulu, bu yıl  Kanuni Kız İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürüldü. Kanuni Ortaokulu ile Kanuni İmam Hatip Ortaokulu’nun bölgede yapımı süren ve bu eğitim yılı başında biteceği kaydedilen yeni binaya taşınacağı açıklandı. Buna ek olarak yine aynı mahallede yapılan başka bir binada da 6 Nisan Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitim göreceği duyuruldu. Ancak okullar açılmasına rağmen inşaatlar bitmeyince Kanuni Ortaokulu, Kanuni İmam Hatip Ortaokulu, Kanuni İmam Hatip Kız lisesi ile 6 Nisan Anadolu Lisesi aynı binada eğitime başladı.

Kanuni Ortaokulu ve 6 Nisan Anadolu Lisesi binalarının ne zaman biteceği konusunda net bir tarih verilmezken, aynı binada 4 okulun eğitim yapması büyük sıkıntılar yaratıyor. Aşırı kalabalık nedeniyle öğrenciler giriş çıkışlarda, teneffüslerde zor anlar yaşarken, veliler sorunun biran önce çözülmesini istiyor.

 

Veliler, 15 Temmuz sonrası  kapatılan ve Milli Eğitim’e devredilen okulların donanım ve fiziki imkanları ile Anadolu ve Fen Lisesi olmasına son derece müsait olduğunu,  bu kurumları farklı okullara dönüştürmenin doğru olmadığını söylüyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X