Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin Türbesi Ziyarete Açıldı

Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin türbesi, iki yıllık restorasyon çalışmasının ardından açıldı. Açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “B…

Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin Türbesi Ziyarete Açıldı

Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin türbesi, iki yıllık restorasyon çalışmasının ardından açıldı. Açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Bu açılışlar, İstanbul’umuzun Mekke ile Medine ile bağını gösteren açılışlar” dedi. Üsküdar’da bulunan Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin türbesi, iki yıl süren restorasyon çalışmasının ardından açıldı. Üsküdar Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca yapılan restorasyon çalışmasında türbenin iç-dış mekan ve sandukası yenilendi. Açılışta konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Dün Sayın Cumhurbaşkanımızla restorasyonu tamamlanan Eyüp Sultan Türbesi’nin açılışını yaptık. Bugün de Allah nasip etti, ya Fettah diyerek Aziz Mahmut Hüdai Hazretleri’nin türbesinin de restorasyonu tamamlandı. Burayı hep birlikte açacağız. Tabii bir Ramazan ayında bunları yapıyor oluşumuz bizim için çok kıymetli. Bu vesileyle Ramazanınızı tekrar tebrik ediyorum. Hem dünkü yaptığımız açılış, hem bugün yapacağımız açılış, İstanbul’umuzun Mekke ile Medine ile bağını gösteren açılışlar. Bunların bu şekilde korunuyor olması, restore ediliyor olması, milletimizin buna olan ihtimamını gösteriyor. Hem Eyüp Sultan Hazretleri, hem Aziz Mahmut Hüdai Hazretleri, İstanbul’umuzun Hazreti Peygamber ile olan bağını gösteriyor. Bu vesileyle bugüne denk gelmiş olmasından, bu açılışı yetiştiriyor olmamızdan da büyük bir memnuniyet duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum, sağolun. Allah hayırlar versin” dedi. Açılışta Kur’an-ı Kerim de okunurken, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik açılış konuşmasını yaptıktan sonra İstanbul Valisi Vasip Şahin’le birlikte türbeyi ziyaret etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X