Azmin zaferi

Yenişehir ilçesinde, sosyal medya üzerinden ders çalışan 12’nci sınıf öğrencisi Hatice Kahreman, 93,83 ortalama puanıyla okul 1’incisi oldu. Kahreman, okulun yılsonu mezuniyet töreninde ayakta alkışlandı.

Azmin zaferi
HABERİ PAYLAŞ

Yenişehir’de Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencisi doğuştan bedensel engelli Hatice Kahreman, tüm engelleri aşarak okulunu birinci olarak bitirdi.

Okul bahçesindeki mezuniyet töreninde Hatice Kahreman’ın babası Sadettin Kahreman ve annesi Gülcan Kahreman kızlarını yalnız bırakmadı. Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ve ilçeli yöneticilerle öğrencilerin ailelerinin katıldığı mezuniyet törenine Hatice Kahreman’ın azimli hikayesi damgasını vurdu.

En çok ailesinden destek aldığını belirten Kahreman, ‘Dersleri başka güne bırakmadım. Düzenli çalıştım, öğretmenlerimin dediği her şeyi yaptım. Sosyal medyayı zaman kaybı için değil, derslerinizi daha güzel yapmanız için kullanın. Çünkü bana çok yararı oldu. Her şeyde ailem yanımda oldu. Destek oldular bana. Bu beni daha da teşvik etti. Bundan sonraki hedefim sağlık sorunu olan insanlara yardım için eczacılık yapmak. Bunu da kazanmayı canı gönülden istiyorum’ dedi. 

ÖĞRENCİLERE GÜVENİYORUZ

Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, öğrencilere güvendiklerini vurguladı. Ayaz, ‘Biz sizlere güveniyoruz, ama her şeyinizle güveniyoruz. Her biriniz, ayrısınız, değerli ve farklısınız bunları biliyoruz’ diye konuştu.

Okul Müdürü Mustafa Kiraz ise, ‘Sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarımızı, idareci ve öğretmenlerimizle birlikte, özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven, bireyler olarak sizlere tekrar takdim etmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler, keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu arkadaşları ve aileleriyle birlikte yaşadı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X