Bahçeli’den Tuğrul Türkeş açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP İstanbul İl Başkanlığı ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, “Tuğrul Türkeş’in ayrılmasının oy kaybettirir mi?” sorusuna Bir dağa serçe konsa dağ ne kazanır? Bir dağdan serçe kalksa dağ

Bahçeli’den Tuğrul Türkeş açıklaması
HABERİ PAYLAŞ

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları;

Böyle bir açıklamayı uygun bulmadım, Tuğrul Türkeş’e yakıştıramadım. Hiç kimse hiçbir partili kendini partinin, tüzüklerin üzerinde görmemelidir. Adaylar merkez yoklaması ile belirlenecek.

Tuğrul Türkeş’in adaylık durumu bizim gündemimizden düşmüştür.Türkeş gündemimizdem düştü, tekrar tekrar bizi konuşturamazsınız. 

MHP’nin kendi hedefleri ve amaçları doğrultusunda kullanamayanlar, hayırcı bir parti olarak MHP’yi suçlamaya çalışıyor. Birbirleriyle yaptıkları görüşmelerde MHP’yi hayırcı olarak değerlendiriyorsa burada bir hayır vardır.

MHP, erken seçime hayır diyor çünkü seçim güvenliği söz konusu değil.

MHP, temsil yönüyle geçici bir hükümetin oluşmasına hayır diyor. MHP yine 4 şart ileri sürerek AKP ile koalisyon kurmada bu 4 şartı esas alıyor. Bu şartlar sağlanırsa koalisyonun altına vücudunu koyuyor.

(Tuğrul Türkeş’in ayrılması MHP’ye oy kaybettirir mi sorusuna) Bir dağa serçe konsa dağ ne kazanır? Bir dağdan serçe kalksa dağ ne kaybeder?

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X