<

Bakan açıkladı: Şehir içindeki tüm askeri alanlar yeşil alan olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından boşaltılan askeri alanlara ilişkin 3 bakanlığın çalışma yaptığını açıklayarak, “Vatandaşın kullanımına açık, yeşil alanlar şeklinde değerlendirilecek.” dedi.

Bakan açıkladı: Şehir içindeki tüm askeri alanlar yeşil alan olacak
HABERİ PAYLAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “We Haliç Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi”nin temel atma töreninin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Darbe girişiminin ardından boşaltılan askeri alanların son durumunun sorulması üzerine Özhaseki, bu konuda çalışma yaptıklarını açıklayarak, şu bilgileri verdi:

 

“Bir taraftan da Sayın Başbakanımızın da talimatıyla ki, Cumhurbaşkanımızın da haberi var, 3 bakanlık olarak bir çalışma yapıyoruz. Bunlardan birisi Milli Savunma Bakanlığı. Askeri alanların gerekliliği, bundan sonra nasıl devam edeceği, nasıl bir kışla ya da oradaki idare tarzı olacağı hususunda temel fikir onlara ait. Maliye Bakanlığı, Milli Emlak tarafını ilgilendiriyor. Bizim bakanlığımız da askeri alanların şu an ne olarak kullanıldığı, bundan sonra vatandaşın oradaki beklentisinin ne olduğu, nereye taşınacağı hususunda bir çalışma yapıyor. Bu çalışmalar bitmek üzere. Bittiği zaman 3 bakanlık bir araya gelecek. Her bir tesisi nereye taşıyacağımıza, o tesisin ne olacağına karar vereceğiz. Ana tema yeşil alan ve vatandaşın kullanımına açık olması. İstisnalar olabilir mi? Evet, olabilir. O gereklilik neyse önümüzdeki günlerde zaten onu da söyleriz. Bakanlık olarak bütün belediye başkanlarımızı arıyoruz. Bünyesinde özellikle askeri alan olan belediye başkanlarımızı arıyoruz. Oradaki askeri alanının vatandaş ne olarak kullanılmasını istiyor? Kendileri belediye olarak ne istiyorlar? Bunu da tespit ediyoruz. Komisyonlarla bu raporları ortaya koyacağız.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X