Bakan Ala Sudanlı başkanlarla buluştu

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Hayrat Vakfı ve Sudan Hükümeti arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nden tecrübe aktarımı yapmak ve kentin tarihi ve kültürel dokusunu yerinde görmek amacıyla Bursa’ya gelen Sudan’ın farklı eyaletlerinden

Bakan Ala Sudanlı başkanlarla buluştu

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve il yöneticileri de katıldı. Sudan heyetini Bursa’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala, hükümetin ve partilerinin Sudan Halkı’nın her zaman yanında olduğunu ifade etti. 

Bakan Ala, AK Parti’nin yalnızca Türkiye’nin değil ümmetin geleceği için çalışma anlayışıyla dünyadaki tüm mazlum ve mağdur milletlerin umudu olduğunu söyledi. 

Türkiye’yi ve Türk Halkı’nı ortak dini görüşlerinin  yanı sıra Türk Halkı’nın başı sıkışana yardım için koşan yapısıyla kendilerine çok yakın gördüklerini belirten Sudanlı belediye başkanları ise Suriye’ye, Arakan’a, Irak halkına, kendi ülkelerine her zor durumda yardım elini uzatan Türk halkına ve AK Parti Hükümeti’ne teşekkür ettiler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X