Bakan Çavuşoğlu’ndan Macron’a Libya yanıtı…

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya üzerinden Türkiye’yi eleştiren Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yanıt verdi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan Macron’a Libya yanıtı…
HABERİ PAYLAŞ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Çavuşoğlu’na Libya’daki gelişmeler soruldu. “Biz Türkiye olarak başından beri Libya’nın huzura kavuşması için destek veriyoruz” diyen Çavuşoğlu şunları kaydetti:

“Siyasi sürece en fazla katkı sağlayan ülkeyiz. Biz meşruiyet kazanan yönetimle işbirliği yapıyoruz. Tüm dünya da biliyor ki bizim bu işbirliğimiz sayesinde denge sağlanmış ve Trablus’ta savaşın sokak savaşına dönmesi engellenmiştir.

Suriye’deki DAEŞ’liler bile oraya gitti. Tam teröristlerin arayıp da bulamadığı bir yer. Peki Fransa ne yapıyor, korsan bir iktidarı destekliyor. BM Güvenlik Konseyi kararının karşıtını destekliyor. Fransa korsanı, darbeciyi destekliyor. Fransa dürüst davranıyor mu? Hayır. Hafter’e silah vermediğini söylüyor. Parasını Abu Babi, silahını Fransa veriyor.

NATO Rusya’yı tehdit olarak görüyor. Ama Fransa Rusya’nın oradaki nüfuzünü artırmak için çalışıyor. Macron’un yönettiği veya yönetemediği Fransa yıkıcı bir anlayışla sadece kendi çıkar ve emelleri için bulunuyor. Esas eleştirilmesi gereken Fransa ve Macron’un tutumudur. Türkiye’ye bu şekilde saldırmanın iç siyasette de kendisine faydası yok, umarım bundan ders alır.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X