<

Bakan Çavuşoğlu’dan Pelosi’ye tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ”İbretlik cehaletiyle Nancy Pelosi’nin ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığı’na kadar yükselmesi esas Amerikan demokrasisi adına kaygı vericidir. Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz” dedi.

Bakan Çavuşoğlu’dan Pelosi’ye tepki
HABERİ PAYLAŞ

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Başkan Donald Trump’ı eleştirirken kullandığı ifadelere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan sert tepki geldi.

Pelosi açıklamasında Türkiye, Kuzey Kore, Rusya ve Suudi Arabistan’ı saymış, ,Trump’a “Bu ükelerde değilsiniz burası bir demokrasi” demişti. Çavuşoğlu, Pelosi’yi cehaletle suçladı.

”AMERİKAN DEMOKRASİSİ ADINA KAYGI VERİCİ”

Twitter üzerinden açıklama yapan Çavuşoğlu “İbretlik cehaletiyle
Pelosi’nin ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına kadar yükselmesi esas Amerikan demokrasisi adına kaygı vericidir. Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz” ifadesini kullandı.

PELOSI VE TRUMP’I ETİKETLEDİ

Çavuşoğlu Türkçe ve İngilizce paylaştığı mesajlara Pelosi ve ABD Başkanı Trump’ın hesaplarını da ekledi.

PELOSI NE DEMİŞTİ?

Pelosi ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimi kaybetmesi durumunda iktidarı barışçı şekilde devretme taahhüdü vermemesini değerlendirirken “Kuzey Kore’de değilsiniz, Türkiye’de Rusya’da ya da Suudi Arabistan’da değilsiniz Sayın Başkan. Amerika Birleşik Devletleri’ndesiniz. Burası bir demokrasi” demişti.

NTV

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X