Bakan Kaya Hollanda’da yaşadıklarını BM’de anlatacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Hollanda’da yaşanan diplomatik skandalı bugün BM Genel Kurulu’nda anlatacak

Bakan Kaya Hollanda’da yaşadıklarını BM’de anlatacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bugün BM Genel Kurulu’nda Kadının Statüsü Komisyonunun 61. oturumu bakanlar toplantısında katılımcılara hitap edecek.

 

Bir kadın bakan olarak Hollanda’da maruz kaldığı diplomatik skandalı anlatacak Kaya’nın, yaşanan insan hakları ihlallerini ikili görüşmeler de dahil tüm diplomatik platformlarda dile getireceği kaydedildi.

 

Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, New Jersey eyaletinin Paterson kentinde AK Parti ABD Seçim Koordinasyon Merkezince düzenlenen bir etkinliğe katıldı.

 

Kaya, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Paterson’da etkinliğin gerçekleştirildiği salona girerken coşkulu tezahüratla karşılandı.

 

Bakan Kaya’ya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan eşlik etti.

 

Programın başlangıcında AK Parti ABD Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Levent Ali Yıldız, Amerika’daki referandum çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Giriş hitabının ardından program basına kapalı devam etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X