Bakan Soylu açıkladı; Çalışma izni iptal edilecek…

İçişleri Bakanı Soylu, patlama olan fabrikaya ilişkin çalışma izninin en kısa zamanda iptal edileceğini söyledi.

Bakan Soylu açıkladı; Çalışma izni iptal edilecek…
HABERİ PAYLAŞ

Olay yerinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söyledi.

“Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası bugüne kadar 15 tonluk bir patlatma işlemi gerçekleştirildi. Patlayıcı maddelerin orada durmaması kararı alındı. Buraya getirilen patlayıcılar havai fişek olduğu için ormandan uzak bir alanda patlatılmasına karar verildi. Ankara’dan imha timi sevk ve idaresinde 15 tonluk bir patlatma imha işlemi gerçekleştirildi. Son 1-1.5 tonluk patlatma sırasında bu olay meydana geldi.

İkinci defa kameraların karşısına geçen Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

”15 tonluk patlayıcı iki ayrı taş ocağına götürüldü. Bu işletmenin çalışma izni en kısa zamanda iptal edilecek. Burada kimin en ufak bir ihmali söz konusuysa herkes bilmelidir ki bunun gereği yerine getirilecektir”

Maalesef bu patlamada ikisi patlayıcı madde imha timinden olan, biri İstanbul biri Ankara’dan gelen, 3 askerimiz şehit oldu. Araç şoförü ağır yaralı, şu anda ameliyatta. Şu an hastanelerde 11 jandarma personelimiz ve kamyon şoförü arkadaşımız var. Kamyon şoförü arkadaşımız dışında durumu ağır olan yok.

Bu konuda çok uzmanlaşmış arkadaşlarımız var. Sınırlardaki mayın temizleme işlerini de bu arkadaşlarımız yapıyor. Buradaki olayda ihmal varsa araştırmalar sonunda öğreneceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X