Bakan’dan flaş ‘yerli otomobil’ açıklaması

Sanayi Bakanı Fikri Işık, dün tanıtılan yerli otomobille ilgili olarak, “Şu anda dünyada hiçbir otomobil yüzde 100 orijinal değildir. Neticesinde, özgün bir model ortaya çıkaracağız” dedi.

Bakan’dan flaş ‘yerli otomobil’ açıklaması

Sanayi Bakanı Fikri Işık, dün tanıtılan ve tüm Türkiye’de ses getiren yerli otomobille ilgili açıklamalar yaptı.

 

Işık, “Arkadaşlar şimdi bu daha başlangıç, göreceğiniz nihai ürün tüketicinin beğenisi kazanacak, bugün ortaya koyduğumuz Türkiye halkının ihtiyacını karşılayacaktır. Arkadaşlar bugün dünyada hiçbir otomobil yüzde 100 original değildir. En sonunda özgün bir model ortaya çıkacaktı” dedi.

 

Sanayi Bakanı, “Babayiğitle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Özel sektör de olabilir, devlette olabilir. Özel olursa devletten destek olacak” diye devam etti.

 

Bakan’ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

 

“İlerde belki Mercedes’in yanında Apple araçlarını göreceğiz. Dünya otomobil alanıda farklı bir alana giderken, Türkiye’nin bu treni kaçırmaması lazım. Bu konuda her türlü çalışmaya açığız.

 

1961 yılında Devrim’in başına gelen şeylerin aynısının yaşanmaması için çabalıyoruz.

 

Biz ne yaptığımızı biliyoruz, hiç merak etmeyin. Önemli olan şu, Türkiye bu alanda önemli bir ülke olmak için elinden geleni yapıyor.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X