Balaban Deresi’nde ıslah çalışması

Orhangazi Belediyesi’nin Muhtarlık İşleri Müdürlüğü aracılığı ile ilçenin dış mahallelerinde yürüttüğü dere ıslah çalışmaları kapsamında Üreğil Mahallesi’ndeki Balaban Deresi de ıslah edildi.

Balaban Deresi’nde ıslah çalışması

NEVZAT OKUMUŞ

Üreğil Mahallesi’nin üst kesimlerinden başlayıp İznik Gölü’ne kadar uzanan Balaban Deresi’nin ıslah edilmesi ile daha önce tarım alanlarında yaşanan su taşkınlarının da önüne geçileceği belirtildi.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan tarımın önemine vurgu yaparak, “İlçemizde verimli tarım arazileri son derece fazla. Tarımda üretimin artırılması, tarımsal ürün ticaretinin daha da genişletilmesi için bizler elimizden geleni yapıyoruz. Bunun yanısıra, tarıma olumsuz etki edecek etmenleri de ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Orhangazi ovasında ve tüm dış mahallelerimizde su baskınları ile olumsuzluk yaratan derelerde ıslah çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda daha önce 12 farklı bölgede yapılan bu dere ıslah çalışmalarımız devam edecek. Üreğil Mahallesi’ndeki Balaban Deresi’ndeki çalışmalarımız bitirildi” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X