Balıkçıların tesellisi kalkan oldu

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, hamsi ve diğer balıklarda sezonun erken kapanmasıyla kıyı balıkçılarının son günlerde kalkan avcılığına yöneldiğini belirtti.

Balıkçıların tesellisi kalkan oldu

Kalkanın geçmiş yıllara oranla az da arttığını belirten Arslan, bu balığın kilogram fiyatının tezgahlarda 100 lira civarında olduğunu kaydetti. Arslan, ”Fiyat yüksek gibi görünebilir ancak kalkan çok kıymetli bir balık.

O nedenle de fiyatı yüksek. İlerleyen günlerde avcılığın fazlalaşması durumunda fiyatta belli oranda düşüş yaşanabilir” dedi. Arslan, Doğu Karadeniz’de kıyı balıkçıları dışındaki balıkçıların sezonu erken kapattıklarını ifade ederek, ”Gürcistan’da hamsi avı peşinde olan teknelerimizin tamamı Türkiye’ye döndü.

Tekne ve takımlar şu anda liman veya barınaklara demirlemiş, personeline paydos vermiş durumda. Bundan sonraki süreçte denizde avcılık kıyı balıkçıları tarafından devam ettirilecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X