Balkan Türkleri ve Mülteci Dernekleri darbe girişimini kınadı

Bursa’da Balkan Türkleri ve mülteci dernekleri, darbe girişimini kınadı.

Balkan Türkleri ve Mülteci Dernekleri darbe girişimini kınadı

Merinos Kongre ve Kültür Merkezi Göl Park Tesisleri’nde yapılan basın açıklamasında, 15 Temmuz günü demokrasiyi ve toplumsal barışı tehlikeye atan darbe girişimi kınandı. Toplantıya Balkan Platformu adına Bursa’nın bütün ilçelerinden şube temsilcileri katıldı.

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Yüksel Özkan, “Köklü mazisiyle büyük milletimizin gözbebeği kurumlarından bir tanesi olan ve halkımız tarafından ‘Peygamber Ocağı’ olarak adlandırılan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızmış Fethullahçı Terör Örgütü’ne mensup kişilerce 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi, bütün halkımız gibi Balkan Türklerini de derinden yaralamıştır. Hepimizin vatan hizmeti esnasında hayatımızın bir döneminde mensubu olduğumuz güzide Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde ezici çoğunluğu oluşturan Cumhuriyet değerlerine bağlı evlatlarımızın bu kalkışma hareketine karşı çıkmış olmaları en büyük tesellimizdir. Şerefli ordumuzun itibarına toz bile düşmesini istemeyiz. Bu darbeye teşebbüs edenleri TSK mensubu olarak kabul etmiyoruz. Şüphesiz bu karanlık gecede bu büyük belirsizlik ve kargaşa saatlerinde silahlı kalkışmanın karşısında soğukkanlı ve kararlı bir şekilde durabilen seçilmişlerin varlığı, onları seçen halkı cesaretlendiren en büyük unsur olmuştur. Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti için tek vücut olmalı. Bugün sen, ben demek yok. Gün biz deme günüdür. Basit bir eylem atlatmadığımızı ve darbe girişiminden çıktığımızı, bu yüzden alınan kararların ve tedbirlerin doğal olduğunu unutmamalıyız “ diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X