Barikatları kaldırın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’daki esrarengiz saldırıda hayatını kaybeden Baro Başkanı Tahir Elçi’nin evine taziye ziyaretinde bulundu.

Barikatları kaldırın

Eşi Türkan Elçi ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Kılıçdaroğlu’nun görüşmesi basına kapalı gerçekleşti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü’ne geçti. Kemal Kılıçdaroğlu, ardından Diyarbakır Barosu’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Tahir Elçi için ‘Rahmetli barıştan yanaydı’ diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elçi’nin sokaklardaki barikat ve hendeklerin kaldırılmasını istediğini hatırlattı. CHP lideri, şunları söyledi:

‘Yollarda barikatların kurulmasının doğru olmadığını defalarca ifade ediyordu, bunu ben de biliyorum. Eğer bu vasiyetse ona herkesin uyması lazım. Barikatlar sorun çözmez, sorun yaratır. Diyarbakır kadim bir kenttir. Siz bu kentin sokaklarını ayırır barikat kurarsanız bu kabul edilemez. Barikatları kuran kişiler, bunu kim yapıyor bilmiyoruz ama eğer siz tahir Elçi’yi seviyorsanız kaldırmalısınız.’

CİNAYET AYDINLATILMALI

Cinayetin aydınlatılması gerektiğini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, ’21. yüzyılın Türkiyesine faili mechuller yakışmıyor. CHP olarak üzerimize düşen görev varsa, yapmaya hazırız. Ayrışmanın felaket getirdiğini hepimiz görüyoruz’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X