Barış mitinginde oğlunu kaybeden anne: ‘Her şeye rağmen barış’

Ankara’daki barış mitinginde yaşanan patlamada hayatını kaybeden HDP Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Baykara için anma töreni düzenlendi. Anma töreninde konuşan anne Züleyha Baykara, “Her şeye rağmen inadına barış” dedi.

Barış mitinginde oğlunu kaybeden anne: ‘Her şeye rağmen barış’

Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden HDP Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Baykara için anma töreni düzenlendi.

Yavuzselim Kapalı Pazarı’ndaki anmaya Hasan Baykara’nın annesi, kardeşi, HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak, HDP yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anne Züleyha Baykara, “Oğlum o gün Ankara’ya giderken güzelce süslendi ve öyle çıktı evden. Anne, ben barışa gidiyorum dedi. Oğlum beni de götür dedim ama benim hasta olduğumu söyledi. Arkadaşları onu çok seviyordu. Sürekli türküler söylerdi. Çok neşeli ve şakacı bir insandı. Çok şükür başım dik. Her şeye rağmen inadına barış, barış, barış diyorum” dedi.

Hasan Baykara’nın kardeşi Resul Baykara, “Orada hayatını kaybedenler ülkenin barışı ve özgürlüğü için ölüme koşa koşa gittiler. Onlar bize öncülük ettiler. Büyük bir acı yaşadım ve kardeşimi kaybettim. Ama yine de barış kazanacak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X