Başarı belgesi ‘Kıyıdan gel’di

Büyükşehir Belediyesi’nce kentin tarihi kültürel mirasının tanıtımı için hazırlanan ve izleme rekorları kıran “Elimde Sazım Bursa’da Gözüm” adlı video klip çalışması, Avrupa Müze Akademisi (EMA) ve Europa Nostra’nın, kültürel miras alanındaki yenilikçi di

Başarı belgesi ‘Kıyıdan gel’di

EMA’nın, İtalya’nın Brescia kentinde yapılan ödül töreninde yaklaşık 30 ülkeden gelen katılımcılara izletilen video klip; eğlendirici, akılcı, insanı içine çeken ve somut olmayan kültürel mirası koruma ve yaşatma noktasında başarılı bir çalışma olarak nitelendirildi. 

Avrupa Müze Akademisi Başkanı ve Heritage in Motion Yarışmasının Koordinatörü Wim Van Der Weiden ise, Bursa’nın projesini renkli ve eğlendirici olarak tanımladı. 

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise hazırlanan video klibin ve Bursa’nın Avrupa’da takdirle karşılanmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X