Başbakan Yıldırım: Türkiye’de hayat normale dönmüştür

Başbakan Binali Yıldırım, askeri darbe girişimiyle ilgili yaptığı açıklamada, olayın geçtiğini vurgulayarak, “Olay geçmiştir. Türkiye’de hayat normale dönmüştür ve gerek ekonomik göstergeler gerek piyasa gerek ticari hayat aynen hiçbir kesintiye uğramadan

Başbakan Yıldırım: Türkiye’de hayat normale dönmüştür

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşıladığı Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili’yle heyetler arası görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

 

15 Temmuz günü yaşanan askeri darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım, hayatın normale döndüğünü belirtip, ticari hayatın hiçbir kesintiye uğramadan devam ettiğini vurguladı. Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Olay geçmiştir. Türkiye’de hayat normale dönmüştür ve gerek ekonomik göstergeler gerek piyasa gerek ticari hayat aynen hiçbir kesintiye uğramadan devam etmektedir. Bu menfur olaydan dolayı hiçbir ülkeyle dış ilişkilerimizde, ekonomik ilişkilerimizde en ufak bir sarsıntı olmadı, en ufak bir tereddüt yaşanmadı. Demokrasimiz, siyasi kurumlarımız, devlet kurumlarımız hiçbir kesintiye uğramadan normal faaliyetlerini sürdürdüler. Bu durum gelişmiş demokrasinin, oturmuş siyasi kültür ve kurumların, güven ve istikrar içindeki büyük Türkiye’nin bir göstergesidir”

Yıldırım, “Tanklar karşısında halkın gücü galip gelmiştir. Bu işin içinde öyle ya da böyle bulunmuş herkes sonuçlarına katlanacaktır” açıklamasında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X