Başbakanlık’tan Kılıçdaroğlu maili

Başbakanlık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili bir hataya imza attı. CHP liderinin konuşmasının yazılı hali, basın mensuplarına mail olarak atıldı. Daha sonra “teknik aksaklık” denildi.

Başbakanlık’tan Kılıçdaroğlu maili

CHP tarafından düzenlenen 3 günlük ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ yürüyüşü Giresun’da bugün düzenlenen mitingle sona erdi. Yürüyüşün ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kalabalığa hitap etti.

Başbakanlık da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili bir hataya imza attı. CHP liderinin konuşmasının yazılı hali, basın mensuplarına mail olarak atıldı.

Ardından ise Başbakanlık Basın Birimi’nden açıklama gecikmedi. Açıklamada, “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması Bilgi İşlem’den kaynaklanan teknik bir aksaklık sonucu ‘Basın Bilgilendirme’ grubuna gönderilmiştir. Yaşanan aksaklıktan dolayı tüm basın mensuplarının bilgisini rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

 

Kılıçdaroğlu’nun yazılı yayınlanan yazısı CHP’nin 6 maddelik çözüm planını da içeriyordu.

İşte 6 madde:

1. Madde: FİSKO birliği en görkemli en şaşaalı hale getireceğiz. Bu kuruma siyaset bulaşmayacak. Ürün alımı, ihracatı burası yapacak.

2. Madde: Yürürlükte Fındık Kanunu var. Fakat bu kanun düzgün değil. Yeniden oturup fındık kanunu çıkaracağız. Üretici, manav, tüccar katılacak. Hep beraber ortak akılla fındık kanunu çıkaracağız.

3. Madde: Fındık İhtisas Borsası kuracağız. Fındığın fiyatı bu ülkede belirlenecek. Fındığın nasıl ihraç edileceğine biz karar vereceğiz.

4. Madde: Fındığı biz alıyoruz. Fındık olarak ihraç ediyoruz. Fındık AR-GE merkezi kurmak zorundayız. Fındığı bizden alıyorlar işleyip geri satıyorlar. Fındık bizde üretici bizde imkan da bizde biz niye yapmıyoruz. Niye biz para kazanmıyoruz.

5. Madde: Fındık ekim alanları. Bu coğrafya fındık ekiyor. Düz alanda fındık üretirseniz buradaki insanın alın terini çalmış olursunuz. Karadeniz’in fındığına başka birisini ortak etmeyelim.

6. Madde: Fındık ağaçları yaşlandı. Fındık ağaçlarını gençleştireceğiz. Gençleştirirken fındık üreticisinin gelirini düşürmeyeceğiz. Ona uygun teşvik getireceğiz.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X