Başbakanlık’tan sosyal medya uyarısı

Başbakanlık’tan, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceğinin unutulmaması gerektiği, söz konusu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığı bildirildi.

Başbakanlık’tan sosyal medya uyarısı

Başbakanlık’tan, İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, “Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceği unutulmamalıdır. Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır.” ifadelerine yer verildi.

 

“Yasal süreçler başladı”

 

Vatandaşların, ucuz tuzaklara karşı duyarlı olmasının önemine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

“Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X