Başka çaresi kalmayınca oyuncu olmuş

Çukur dizisinde canlandırdığı Vartolu karakteri ile gönüllerde taht kuran Erkan Kolçak Köstendil, spor akademisine gidemeyince oyunculuğu tercih etmiş.

Başka çaresi kalmayınca oyuncu olmuş

Show TV’nin fenomen dizisi Çukur’da Vartolu karakterine hayat veren Erkan Kolçak Köstendil son dönemin en çok konuşulan oyuncuların başında geliyor. Ünlü oyuncu, bir dönem kalecilik yapmış.
 

Köstendil oyunculuk serüvenini şöyle anlatıyor:
 

Bursaspor’da kaleciydim. ÖSS’den yüksek puan alamazdım çünkü rakamlarla aram iyi değildi. Spor Akademisi’ne girmek isterdim ama kaleci olduğum için çok hızlı koşamıyordum.

Geriye konservatuvar kaldı. Lisedeki hocam Zuhal Köseoğlu beni konservatuvara yönlendirdi. İstanbul’a telefon açıp “Bir çocuk göndersem bakar mısınız?” dedi.

Telefonun ucundaki kişi “Biz Bursa’dayız” diye yanıt verdi. 10 dakika sonra Erkan Can ile Ali Sürmeli okula geldi. Erkan Can bana “Shakespeare’i biliyor musun?” diye sordu.
 

SAKARYA FIRAT’TA OYUNCULUĞA BAŞLADI
 

O dönem ‘Romeo+ Juliet’ adında bir film vardı. “Biliyorum, Leonardo DiCaprio” dedim. Erkan Can “Hay …, çok işimiz var” dedi. (Kahkahalar) Ardından İstanbul’a gelip konservatuvara girdim. Oradan sonra ilk uzun soluklu işim ‘Sakarya Fırat’ta oyunculuğa başladım.

Öte yandan Köstendil’in hayranları, oyuncunun Kurtlar Vadisi’nde rol aldığı dönemdeki görüntülerini sosyal medyada paylaştı.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X