1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Başkan Aktaş trafiğe dokunmaya Esentepe Kavşağı’ndan başlıyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Başkan Aktaş trafiğe dokunmaya Esentepe Kavşağı’ndan başlıyor!

A+A-

Açıklamayı… Göreve geldiği ilk günden beri önceliğinin trafik olacağını hep vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı ve “Küçük dokunuşlarla Bursa trafiğini çözmeyi” hedeflediğini söyledi.

Haber de…

Olay’da dün “25 kavşağa neşter” başlığıyla birinci sayfadan duyuruldu. Benzer haberler diğer yerel gazetelerde de yer aldı.

Sorun Bursa için önemli.

Çünkü…

Son yıllarda Bursa trafiğinin giderek artan sıkışıklığı herkesin yakındığı birinci sorun haline geldi. Zaten Başkan Aktaş da görüşmelerinde “Bursa’nın en önemli sorununu sorduğum herkes ilk sırada trafiği söyledi, ikinci sıraya koyan hiç olmadı” diyor.

O nedenle…

Başkan Aktaş göreve geldiğinden bu yana sürdürdüğü gözlemler doğrultusunda küçük düzenlemelerle trafiği yüzde 20’den yüzde 45’lere varan oranlarda iyileştirmek üzere harekete geçti.

Nitekim…

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da gösterdiği doğrultuda ilk adımlarını atmaya başladı. Hatta, küçük dokunuşların yol haritası hazırlandı.

İlk olarak da…

1.-yazi-icin-esentepe-kavsagi.jpgÖzellikle akşam saatlerindeki mesai bitiminde Organize Sanayi Bölgesi’nden çıkan araçlarla yoğunluğu artan ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’na dönüşte büyük sorunların ortaya çıktığı ve kent merkezine ulaşımı etkileyen Esentepe Kavşağı ele alındı.

Daha doğrusu…

Başkan Aktaş trafiğe yapmayı planladığı dokunuşlarda önceliği Esentepe Kavşağı’nın akıcı hale getirilmesine verdi.

Bu nedenle…

Değişik saatlerde kavşağın yoğunluğunu görmek amacıyla havadan dron uçurarak gözlemler yapıldı. Ayrıca elektronik cihazlarla da araç sayımları ve trafik ölçümleri gerçekleştirildi.

Titiz çalışmaların ardından da önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacak pratik bir düzenleme çıktı.

Bununla birlikte…

Doğu’dan Batı’ya kentin içinden geçen yolda Kestel-Görükle arasındaki tüm kavşaklar tek tek ele alındı. Hangi kavşağın hangi saatlerde sıkıştığı ve ne gibi trafik sorunları ortaya çıktığı gözlemlerle belirlendi.

Esentepe Kavşağı’ndan sonra da, Kestel-Görükle arasındaki kavşaklarda yine küçük dokunuşlarla trafiğe rahatlatacak düzenlemeler gerçekleştirilecek.

 

Büyükşehir Basın’da yeni dönem

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş çalışacağı kadroyu oluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda…

Ahmet Bayhan’ın Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na getirilmesi ardından, bu birime bağlı 4 yeni şube oluşturuldu.

Şubelerden…

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne BUSKİ’de aynı görevde bulunan ve Recep Altepe döneminde Özel Kalem Müdürlüğü de yapan Cengiz Erdem getirildi.

Daha önce bu görevde bulunan Saffet Yılmaz ise Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na şube müdürü olarak görevlendirildi.

 

Çavuşoğlu Başbakan’ın heyetinde

 

Resmi ziyaret için Suudi Arabistan’a giden Başbakan Binali Yıldırım’ın heyetinde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da yer aldı.

Çavuşoğılu dün Başbakan’ın Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz’le görüşmesine de katıldı.

 

İYİ Parti 100 kişilik İl Yönetim Kurulu listesini Valiliğe verdi

 

4.-yazi-icin-iyi-parti-il-baskani-yuksel-yilmaz.jpgSeçimde nasıl bir sonuç alacağı elbette bilinmez, ama toplumda İYİ Parti ile ilgili bir beklenti var. Buna heyecan veren siyasi oluşum demek de mümkün.

İşte…

Üzerinde böylesine büyük bir beklenti yükü bulunan İYİ Parti teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. 16 Kasım günü Bursa İl Başkanı olarak atanan Yüksel Yılmaz yüzlerce kişiyle yaptığı görüşmeleri tamamladı ve kendisiyle birlikte 100 kişiden oluşan yönetim kurulu listesini Valiliğe teslim etti.

Buna göre…

Yüksel Yılmaz başkanlığındaki İYİ Parti Bursa İl Kurucu Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Adil Bayraktar, Adnan Koca, Ahmet Aydın, Ahmet Bayram, Ahmet Koç, Ali Erdoğan, Aykut Erpamukçu, Ayşegül Özyiğit Gül, Bayram Kazancı, Birgül Filiz Ermi, Birgül Günay Yıldız, Birol Mumcu, Bülent Aslanoğlu, Cafer Güler, Cemal Erdem, Cengiz Bayduz, Cihan Türk Tatoğlu, Dilan Ateş, Dilek Karabıyık, Dolunay Kırcı, E. Sabri Atlıoğlu, Ece Yılkaya, Emel Çağlar, Emin Alptuğ Özyüksel, Enis Zafer, Ergün Elibol, Erkan Can, Ertan Tanırgan, Erten Kayan, Evren Şen, Faruk Aydın, Fatih Emre Helvacılar, Fatih Şirin, Fatih Yılmaz, Fazlı Seyis, Fehim Tiryaki, Gökhan Dere, Günaydın İzmirli, Güven Turan, Halil Budak, Haluk Hısımcıl, Hasan Savaş, Hidayet Sevinç, Hüsamettin Taşdemir, Hüseyin Hatipoğlu, Hüseyin Koçak, İbrahim Tugay Ateş, İlyas Albayrak, İsak Budak, İsmail Şenol, Kazım Haluk Ünal, Kemal Ataç, Kenan Gündoğdu, Levent Çetinkaya, Levent Öncü, Levent Özeren, Mehmet Ali Akyüz, Mehmet Aybars Yılanlı, Mehmet Işık, Mehmet Yılmaz, Melih Sönmez, Mesut Şen, Murat Onat, Murat Üncü, Nejla Uçar, Nihat Yükselen, Nurettin Bacak, Oğuz Alperen Aydoğdu, Oğuz Hançer, Orhan Galata, Osman Aydın, Osman Bayram, Özcan Altuntaş, Özgür Şimşek, Özlem Kalpan, Rüfai Tarsus, Salih Alkaya, Salih Pınarbaşı, Sebahattin Kaplan, Semra Doğan, Serdar Burulday, Şaban Abuşoğlu, Şakir Özdere, Şentürk Aydın, Tahsin Küçükaslan, Tayip Arslan, Teyfik Demir, Tuna Gerçek, Ümit Kepir, Üstün Tunalıgil, Yahya Bahadır, Yavuz Akpınar, Yılmaz Duman, Yüksel Ceylan, Yüksel Seyhun, Zafer Milli, Zehra Bekar.

 

7 ilçe atandı, 4 ilçe görev bekliyor

 

İYİ Parti’nin Bursa teşkilatlanmasında Kurucu İl Yönetim Kurulu’nun belli olmasından sonra sıra ilçelere geldi.

Bu noktada…

Harmancık’ta Mehmet Aslan’ın, İnegöl’de Müfit Besler’in, Karacabey’de Ayhan Tayfur’un, Keles’te Ahmet Türkmen’in, Kestel’de Mehmet Kaplan’ın, Mustafakemalpaşa’da İhsan Keçeci’nin, Orhaneli’nde İsmail Asa’nın ilçe başkanı olarak görevlendirilmeleri yapılmıştı.

Bu hafta ise…

Gemlik’te Dr. Adnan Bıyıklı’nın, Gürsu’da Selahattin Aydın’ın, Yenişehir’de Nihat Doğan’ın, İznik’te Hilmi Dükkancı’nın atamalarının yapılması bekleniyor.

 

Yılmaz: İYİ bir kadro kurduk!

 

Kurucu İl Yönetim Kurulu listesini Valiliğe teslim eden İYİ Parti İl Başkanı Yüksel Yılmaz, yılbaşı sonrası yönetimini kamuoyuna tanıtmayı planlıyor.

“Ana şefkatiyle Türkiye’mizi yönetmek için yola çıktık” diyen Yılmaz’ın yönetimine bakışı şu:

“Bursa’da ticaret, siyaset ve cemiyet hayatının bilinen yüzleriyle İYİ bir kadro kurduk. Bir şey olmak için değil, ülke için İYİ şeyler yapmak isteyen ekip oluşturduk.”

Şunu da ekledi:

“İddialıyız, bu kadro Bursa’da şampiyon olacak.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.