Başkan Altepe: Kongreye gerek yok

‘Bu sezon hedef bütçeyi denklemek’ diyen Başkan Altepe: ‘Olağanüstü kongreyi birilerinin canı istiyor herhalde. Bursaspor’un yönetimi mi yok? Başkana güven mi yok? Bu gibi şeyleri bırakalım, kulübe sahip çıkalım’ şeklinde konuştu.

Başkan Altepe: Kongreye gerek yok

Cevdet ALTINEL

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, OLAY Spor’a Bursaspor’un son durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

İlk olarak son günlerde camia tarafından dillendirilen olağanüstü kongre seslerini yorumlayan Altepe ‘Olağanüstü kongreyi birilerinin canı istiyor herhalde. Gerek yok bence.  Bursaspor yönetimi mi yok? Başkana güven mi yok? Sayın Ali Ay güvensiz biri mi? Bunlara hiç ama hiç gerek yok. Herkes bu gibi şeyleri bıraksın Bursaspor’a destek olsun. Hiçbir şey yapmıyorsa moral versin, gelsin alkışlasın’ diye konuştu. 

SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ?

Küçük hesapların bırakılması gerektiğini ifade eden Başkan Altepe, ‘Sonuçta Bursaspor’un kötü olmasından medet umanlar var. Bunlar geride kalmalı. Siz başkan olsanız ne yapardınız? Herkes başkanın yerine koysun kendini. Antep maçından önce kümede kalır mıyız diye konuşuluyordu. Bizim yaşadığımız sıkıntıları bütün takımlar yaşadı. Gerçek Bursalı ve Bursasporlu olan Bursaspor’a sahip çıkar’ dedi. Bursaspor’un şu anki durumunu çok da sıkıntılı olarak görmediğini vurgulayan Recep Altepe sözlerini şöyle sürdürdü: 

HEDEF BÜTÇEYİ DENKLEMEK

‘Aslında Bursaspor’da gerçek anlamda önemli bir sıkıntı yok. Sıkıntı olmasını isteyenler var. Futbolda yenmekte var yenilmekte. Şampiyon olmakta var, küme düşmekte. Arsenal dün çıktı 5 gol yedi. Bunların 5 gol yemesi normalken, bizimki mi garip? Bu sezon hedef bütçeyi denklemek. Elden gelen desteği ve morali verelim. Bu sezonu şöyle bir atlatalım. Osmanlıspor’u herkes çok başarılı buluyor ancak bizim altımızda. Ayrıca şuan puan olarak tarihteki ortalamanın üstündeyiz. Bu sezon hedef zaten şampiyonluk değil, bütçeyi denklemek. İstikrarlı bir kulüp olmak.’

Şikayet etmeye gerek yok

Başkan Altepe, kulübe fazla destek gelmediğini ancak Büyükşehir Belediyesi olarak Bursaspor’un her konuda yanında olduklarını belirterek, ‘Yeterli destek gelmiyor, doğru. Ama Bursa’nın imkanları başka hiçbir şehirde yok. Biz varız, buradayız. Bu imkanları kullanalım. Diğer kulüplerin böyle imkanı yok. Tabii bununla birlikte şikayet etmeye de gerek yok’ dedi. 

Şampiyon olduktan sonra ayarımız kaçtı

Recep Altepe, takımları başarıya götüren etkenlerden bahsetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şampiyon olduktan sonra ciddi sıkıntılar yaşadıklarını da vurgulayarak, ‘İşin doğrusu şampiyon olduktan sonra ayarımız kaçtı. Taraftar olarak da ayarımız kaçtı. O gün Bursaspor Türkiye’nin en iyi takımı mıydı? Ama şampiyon olduk. Demek ki olabiliyor. Pahalı isimler alınınca, kaliteli transferler yapınca iyi takım olunmuyor. Biz şampiyonluk senesinde Kayserispor’dan 3 yedik ancak alkışlandık. Bu işler moralle oluyor. Hepimiz etten, kemikten yaratıldık. Oyuncularımıza moral verelim. Bunlar zor işler değil’ şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X