Başkan Baran’dan Basın Bayramı Mesajı

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ulusal ve yerel basın mensuplarının Basın Bayram…

Başkan Baran’dan Basın Bayramı Mesajı

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ulusal ve yerel basın mensuplarının Basın Bayramını kutladı. Gazeteciliğin sorumluluk gerektiren, ağır yükümlülükleri olan bir meslek olduğuna dikkat çeken Başkan Baran, “Bu bağlamda basın mensupları çok önemli bir görev ifa ediyor. Basın sektörü, vatandaşlarımızın her konudan haberdar olma ve demokrasinin sağlıklı işlemesi adına önemli görev üstlenmektedir. Basın sektörünün üstlenmiş olduğu bu görevi de tarafsız ve doğru bir biçimde yapması halinde daha çok saygınlık kazanacağını düşünüyorum. Basın aynı zamanda her hangi bir konu üzerinde kamuoyu oluşturmada da önemli bir araçtır. Basın, üzerine düşen görevi yerine getirirken mutlaka özgür olması gerekmektedir. Bu bakımdan sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması, basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu görevlerin yerine getirilmesinde, meslek etiğinin her şeyin üstünde tutulması, doğru, ilkeli, nesnel ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesi de son derece önemlidir. Körfez Belediyesi olarak gazetecilik yapan, bu işe gerçekten gönül vermiş arkadaşlarımızın her zaman yanında olacağımızın bilinmesini istiyorum. Bu vesile ile tüm basın camiasının 24 Temmuz basın bayramını kutlar, basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını dilerim. Ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X