Başkan Edebali mahallelerde kentsel dönüşümü anlatıyor

Mahalle ziyaretlerine devam eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, halka kentsel dönüşümü anlatıyor.

Başkan Edebali mahallelerde kentsel dönüşümü anlatıyor

Yavuzselim Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, özellikle vatandaşlara kentsel dönüşüm ile ilgili bilgi verdi. Yıldırım’ın 22 farklı bölgesinde devam eden çalışmalar neticesinde mahallelerin marka değerinin artacağını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İnsanlarımız hem daha güvenli ve sağlıklı konutlarda oturacak hem de evleri değerlenecek. Kentsel dönüşüm tamamlandığında hem insanlarımız kazanacak hem de ilçemiz kazanacak” dedi.

Bölge sakinlerine kentsel dönüşümle ilgili ayrıntılı bilgi veren Başkan Edebali, vatandaşların yapılacak çalışmalarla ilgili merak ettiği sorularına da cevap verdi.

Başkan Edebali daha sonra Yavuzselim Mahallesi’ndeki Erenler Camii’nde vatandaşlara aşure ikram eden Yıldırım Belediyesi ekibini ziyaret etti. Vatandaşlara aşure ikramında da bulunan Edebali, “Aşure, İslam coğrafyasının ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımızla bir araya geldik. İnanıyorum ki Muharrem ayı vesilesiyle toplumsal barış ve kardeşlik sağlam temellere oturacaktır. Bir arada bulunduğumuz hemşehrilerimizin muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X