Başkan Edebali`den özel sektöre dönüşüm çağrısı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım`daki dönüşümün özel sektörle olacağını belirterek, “Müteahhitlerimizin önünü açacak her türlü adımı atmaya hazırız” dedi.

Başkan Edebali`den özel sektöre dönüşüm çağrısı
İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Yıldırım’da yapılacak kentsel dönüşümü masaya yatırdı.
 
İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Taş, Uludağ Üniversitesi Karmer Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kurtuluş Kaymaz ve Bursa inşaat sektörüne yatırımlarıyla yön veren 60’dan fazla İMSİAD üyesi katıldı.
 
BURSALI FİRMALAR OLMALI
 
Toplantıda konuşan İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, kentsel dönüşümü son derece önemsediklerinin altını çizerek, “Uludağ Üniversitesi ile imzaladığımız protokol kapsamında Bursa’da İMSİAD üyelerinin uygulayıcılığı, üniversitenin akademik desteği ve belediyelerimizin aracılığıyla Bursa’ya ve Türkiye’ye örnek olacak kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bursa’da gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmalarını Bursalı firmaların üstlenmesini, hem kent ekonomisi, hem de doğru ve nitelikli sonuçlar almak adına önemsiyoruz ve arzu ediyoruz” dedi.
 
SİZLERDEN ADIM BEKLİYORUZ
 
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, dönüşümle ilgili bilgiler verdi. Bursa’yı geleceğe taşımanın tek yolunun dönüşüm hamlesinin uygulamaya sokulması olduğunu vurgulayan Edebali, “Sizlerden adım bekliyoruz. Gelin sizin uygun bulduğunuz bir bina, ada veya bölgede bir çalışma yapmak isteyin. Biz bu noktada sizin önünüzü açacak her türlü adımı atmaya hazırız. Dönüşüm sizinle yani sermayeyle olacak. Sermaye kazanmazsa şehre kazandırmamız zor olacak. Şu anda binalarımızın yüzde 75’i kaçak ki böyle başka bir ilçe yok. Bu noktada dönüşümü biraz risk alarak ve inisiyatif kullanarak gerçekleştireceğiz. Bu dönüşüm aynı zamanda domino etkisi de yaratacaktır. Biz belediye olarak sizlere her türlü desteği sağlamaya razıyız. Gerekirse sizinle beraber gelip vatandaşlarla görüşürüz. Yıldırım Belediyesi olarak gerçekten çok kararlıyız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X