Başkan Güneş’ten Kanser Haftası Mesajı

Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş 1-7 Nisan tarihleri arasında kabul edilen Kanser Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Güneş’ten Kanser Haftası Mesajı

Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş 1-7 Nisan tarihleri arasında kabul edilen Kanser Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş 1 -7 Nisan Kanser haftası nedeniyle mesaj yayımlayarak Kanser’in erken teşhis edildiğinde iyileşme şans yüksek olan bir hastalık olduğunu söyledi. Güneş mesajında; “1972 yılından bu yana 1-7 Nisan tarihleri arası ülkemizde Kanser Haftası olarak kabul edilmiştir. Kanser tüm dünyada olduğu gibi, Ülkemizde ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Kanser erken teşhis edildiğinde iyileşme şansı yüksek olan bir hastalıktır. Asıl sorun hastalığın geç tanımlanmasıdır. Kanser hastalığı hepimizin başına gelebilir. Önemli olan bu hastalığa karşı bilinçli olup, erken teşhis edilmesini sağlamamızdır. Bu haftanın amacı ise halkımızın kanser hastalığı konusunda bilinçlendirilmesini sağlamak ve farkındalığını arttırmaktır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X