Başkan Oktay Yılmaz bayramı Emir Sultan Camii’nde karşıladı

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bayram namazını 3 yıllık restorasyonun ardından ibadete açılan 600 yıllık Emir Sultan Camii’nde, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte kıldı.

Başkan Oktay Yılmaz bayramı Emir Sultan Camii’nde karşıladı

Cami çıkışı vatandaşlar ile sohbet edip bayramlarını kutlayan Başkan Oktay Yılmaz; “Bursa’nın manevi ikliminin kubbesi olan Emir Sultan Camiimiz yaklaşık 3 yıldır restorasyondaydı. Tüm restorasyon sürecini yakından takip ettik. Kubbede ortaya çıkan sorunlar giderildi, yapı depreme karşı güvenli hale getirildi. Şükürler olsun ki Ramazan Bayramı ile birlikte yeniden ibadete açıldı. Bizim için adeta çifte bayram oldu.

İnsanlarımız da buradaki manevi iklimi özlemişler. Bursa’nın her yanından bayram namazı için buraya gelmişler. Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bütün İslam âleminin bayramını tebrik ediyorum. Bayramın devletimiz, milletimiz ve tüm Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ne yazık ki bayramı içimiz buruk karşıladık. Bizler Türkiye’de huzur ve güven içinde bir bayram geçirirken, Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz zulüm altında. İnşallah bu bayram, Filistin için kurtuluşa ve İslam dünyası için uyanışa vesile olur” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X