Başkan Şimşek’ten Keleş’e Ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine atanan Emrah Keleş’…

Başkan Şimşek’ten Keleş’e Ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine atanan Emrah Keleş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah Keleş, “Özel sektörümüzün gerek ülkemizin hedefleri gerekse de istihdamına sağladığı katkı her geçen gün artmaktadır. Bizim de kurum olarak öncelikli hedefimiz iş arayan ile işvereni buluşturarak, kalıcı istihdama katkı sağlamaktır. Ülke olarak daha fazla üretme mecburiyetimizin her geçen gün daha da arttığı bir dönemde bizler de, sanayicimizin nitelikli personel ve ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yürütmek üzere iş dünyamızla birlikte yeni projelere imza atmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Düzenlediğimiz mesleki eğitim kurslarımızla ve bu doğrultuda vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetlerimizle doğru kişiyi doğru işle buluşturmayı amaçlıyor, bu sayede sanayicimizin ihtiyacı olan nitelikli eleman sıkıntısına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası ile koordineli çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek de, “İş dünyasının sorunlarına çözüm üretme noktasında İŞKUR ile iletişim halinde olmak bizim için önem arz eden bir konu. İş dünyası olarak nitelikli ve yetişmiş eleman sıkıntımızın her geçen gün daha da arttığı bir dönemde sanayicimiz artık ara elemanı bulma noktasında da sıkıntılar yaşamaktadır. Ülkemizin ekonomik istikrarı için zor şartlar altında büyük sorumluluk üstlenen sanayicimizin yetişmiş ve ara eleman bulamama sorunu çözülmesi gereken önemli bir konu. Gerek şehrimizin ve gerekse de ülkemizin hedeflerinin bu denli büyük olduğu günümüzde bu sorunun çözülmesi iş dünyamızın elini güçlendirecektir. İş arayan vatandaşlarımızın da kendi yetenekleri doğrultusunda uygun bir işe yönlendirilmesi ve o yönde mesleki eğitim almalarının sağlanması da önem arz eden bir diğer konudur. MÜSİAD Konya Şubesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmekte tereddüt etmeyeceğimizi özellikle ifade etmek istiyoruz. Bu noktada tüm kurumlarımızla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da uyum içerisinde çalışacağımızı ve sorumluluk almaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X