Başkan Taban’dan Kadir Gecesi mesajı

Belediye Başkanı Alper Taban, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesine ilişkin mesaj yayınladı. Taban, bu mübarek gecenin tüm dünyanın yaşadığı salgın hastalık sürecinden kurtulmaya vesile olmasını diledi.

Başkan Taban’dan Kadir Gecesi mesajı
HABERİ PAYLAŞ

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 19 Mayıs Salı gecesi idrak edeceğimiz Kadir Gecesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Taban, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, insanlığın hidayet rehberi Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, dua ve tövbelerin yaradan katında kabul edildiği müstesna bir gecedir. Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gecelerin önemi büyüktür. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve her mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm İslam Aleminin ve tüm ülkemizin Kadir Gecesini kutluyor; bu mübarek gecenin insanlığın içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X