Başkan Yılmaz’dan Kardelen’e tam not

Başta meslek lisesi öğrencileri olmak üzere birçok kesimden ziyaretçi kabul ederek kestane şekerinin üretim sürecini kamuoyu ile paylaşan İlka Şekerleme, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ağırladı.

Başkan Yılmaz’dan Kardelen’e tam not
HABERİ PAYLAŞ

İlka şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün ve diğer yöneticilerin eşlik ettiği ziyarette üretim aşamalarıyla ilgili bilgi alan Başkan Yılmaz, modern ve hijyenik koşullarda üretim gerçekleştirilen tesisi beğendi.

BURSA’YA DEĞER KATIYOR

Kestane Şekeri’nin Bursa’nın yöresel bir lezzeti olduğunu, yerel değerleri yaşatan, tanıtan herkesin övgüye layık olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, İlka Şekerleme’nin de bu alanda Bursa’ya değer kattığını görmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Yıldırım bölgesinde önemli ölçüde kestane üretimi gerçekleştirildiğini vurgulayan Yılmaz,kestane festivalini yeniden gündeme almayı düşündüklerini açıkladı. Başkan Yılmaz, ‘Yıldırım için önemli bir ürünü dünya sofralarına ulaştıran İlka Şekerleme’yi kutluyorum. Modern, hijyenik ve sanitasyon koşullarının tam sağlandığı bir ortamda kaliteli ürünleri insanlara sunuyorlar’ dedi.

‘HİJYEN ÖNLEMLERİNİ ARTIRDIK’

Başkan Yılmaz’a bilgiler veren İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün de, Kardelen, Yaylacık ve Cardelion markalarıyla iç ve dış piyasaya üretim yaptıklarını bildirdi. Üretimde kaliteyi ön plana çıkardıklarını, 30’a yakın ürün çeşidiyle dünyanın birçok ülkesine kestane şekeri sattıklarını belirtti. Akgün, ‘Kalite asla ödün verilecek bir şey değildir. Sektörde ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası alan ilk firmayız. TSE tarafından verilen FSSC 22000 belgesini de sektörde yine ilk biz aldık. Faaliyet alanımız gereği üretim sürecinde hijyenik koşulların oluşturulması konusunda çok hassas davranıyoruz. Hijyen koşulları sağlanmadan asla üretim aşamasına geçmiyoruz. Korona virüsü salgını nedeniyle ülkemizin içinden geçtiği olağanüstü koşulları da dikkate alarak hijyen ve sanitasyon konusundaki önlemlerimizi daha da artırdık’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X