Başkanlar meclislerde rahat

Bursa’da belediye meclislerinde bulunan koltukların büyük bir çoğunluğunu alan Cumhur İttifakı, sadece Mudanya, Nilüfer ve Gemlik’te muhalefette kaldı.

Başkanlar meclislerde rahat

DERYA DEMİR- HATİCE DAL

Büyükşehir dahil 18 belediyenin 15’ini alan Cumhur İttifakı belediye meclislerinde de rahat olacak. Cumhur İttifakı yeni dönemde Mudanya, Nilüfer ve Gemlik hariç kalan belediyelerde çoğunluğu elinde bulunduracak.

Buna göre; Osmangazi’de 27, Yıldırım’da 31, Nilüfer’de 9 meclis üyesine sahip olan Cumhur İttifakı’ndan Büyükşehir’e 13 isim girecek. Osmangazi’de 18, Yıldırım’da 14 ve Nilüfer’de 23 üyesi olan Millet İttifakı ise Büyükşehir’e 10 isim gönderecek.

Demokrat Parti de Karacabey ve Orhangazi olmak üzere iki ilçenin meclisinde söz hakkı olacak.

OSMANGAZİ

AK PARTİ: Hasan Hüseyin Erdönmez, Mustafa Bektaş, Cem Kürşad Hasanoğlu, Yunus Şahin, Halil Döner, Murat Demir, Aslıhan Köse, Abdullah Çalı, Ayşegül Seyran, Mürsel Durmaz, Turgay Büyükoğlu, Serhat Tosun, Korkut Aktaş, Semih Vardarbaş, Zeynep Kurt, Zeki Eker, Hakan Ertürk, Can Can, Semra Döner, Hasan Köprülüoğulları, İsmail Hayat, Necati Çelik, Osman Salim, Cemal Balabanoğlu, İsmail Akdoğan, Bayram Kılıç, Celal Yatci

CHP: Sedat Hiçdurmaz, Serkan Savu, Ercan Korkmaz, Bülent Mumcu, Feyyaz Alptuğ, Fırat Emiroğlu, Sevim Sakallı, Murat Üncü, Hasan Keleşoğlu, Ramazan Doğan, Büşra Şahin, Ali İhsan Alınca, Günay Onayman, Yüksel Özgür, Bülent Özdemir, Halil Aktaş, Sefa Yılmaz, Emin Dündar

YILDIRIM

AK PARTİ: Ahmet Yıldız, Sedat Servet Hocaoğulları, Ali Mollasalih, Şefik Kaya, Selim Yolgeçen, Mutlu Keskin, Merve Ekmekçi, Tarık Köse, Mustafa Engin Kargılı, Yaşar Elmas, İmren Çavuşoğlu, Ali Çiftçi, İhsan Bilgili, Ahmet Aksu, Feridun Özyüksel, Mücahit Bozkurt, Burak Alp Özbek, Sevim Parlak, Fatih Kara, Yusuf Demirok, Mustafa Bozkurt, Ahmet Sağdıç, Hilmi Pakyürek, Nazlı Merve Eryılmaz, İsmail Turan, Şenol Çulcu, Süleyman Öztürk, Cahit Güner, Hızır Çetinkaya, Salih Barış, Cemal Abdulnasır Yaşar

CHP: Ferit Gürsoy, Şahin Sevinç, Oktay Altun, Nimet Yıldız, Cemil Ocak, İsmail Tekin, Serkan Beklen, Mehmet Yılmaz, Ali Haydar Efe, Recep Bayram, Nurettin Sanatçı, Muhammet Budaklı, Servet Çağıl, Turgay Ferahlıer

NİLÜFER

CHP: Osman Ayradilli, Serkan Çalışkan, Dilber Dereli, Murat Yıldırım, Zafer Yıldız, Mehmet Temirtaş, Remzi Çınar, Yalçın Işıkyıldız, Muhammet Aydın, Vildan Özkula, Osman Uçar, Adil Kayaoğlu, Rasih Konca, Tuğçe Savaş, Ali Ekber Kartum, Mesut Şehitoğlu, Atakan Ünsal, Sabri Özlem, Onur Uslu, Feridun Uyruk, Osman Günay, Mahmut Demiröz, Mustafa Şenyurt, Neşe Özçelik, Zekeriya Işık, Atakan Çorbacı.

AK PARTİ: Murat Evke, Mihrimah Kocabıyık, Gökhan Dinçer, Şenol Keleş, Ecem Yıldırım, Necmi Bayram, Ömer Faruk Altunal, Canan Tarçın, İlyas Kara, Arif Kurt, Kadri Çiftçi.

MUDANYA

CHP: Can Eroğlu, Selahattin Avcı, Ergül Batman, Mehmet Aybars Yılanlı, Cengiz Taner, Erkan Altıntaş, Hayati Samast, Servet Usta, Enver Üçüncü, Ali Polat, Mustafa Özçelik, Aydın Demir, Caner Tafsin, Adnan Menderes Akengin, Yusuf Akbulut, Mehmet Er,

AK PARTİ: Arif Bayrak, Kadir Kahraman, Bülent Erden, Yusuf Alper Eminoğulları, Volkan Biçer, Zeki Saygılı, Neslihan Erdeniz, Emre Akdemir, Adil Bayraktar

GEMLİK

CHP: Emir Birgün, Bayram Demir, Mert Dimilli, Oğuz Hançer, Galip Gür, Arzu Karataş, Zeynep Akış Serintürk, Sedat Akkuş, Tefik Kaldırım, Songül Şanlı, Mustafa Kaynatma, Fatih Aydın, Durmuş Uslu, Bülent Çiçek, Tekin Rama, Nihat Çetin, Mahir Dağ, Sedat Özer,

AK PARTİ: Ercan Barutçuoğlu, Osman Durdu, Aydın Bayraktar, Şamil Yiğit, Emrah Keskinden, Şükran Ersöz, Mahmut Kamil Solaksubaşı, Elif Acar, Rıdvan Çakmak, Alparslan Eker, Dursun Yavuz, Mehmet Öksüz, Ümit Güler

İZNİK

AK PARTİ: Halil Arslan, İsmail Topuz, Halil Çakır, Ramazan Sert, Mücevher Egemen, Zeliha Peşte, Mehmet Bektaş, Oğuz Çetin, Önder Bulut

İYİ PARTİ: Asiye Çalışkan, Ömer Alperen Özen, Kadir Yüksek, İlker Kara, Hüseyin Kutlu, İsmail Aydemir

İNEGÖL

AK PARTİ: Turgay Yel, Fevzi Dülger, Rıdvan Kocaağa, Oğuzhan Uslu, Selahattin Külcü, Halide Serpil Şahin, Faruk Adıyaman, Abdullah Akşeker, Recai Baykan, Ahmet Genç, Merve Haraslı, Esra Leblebici, Erdal Akkaya, Ömer Çakır, Ayhan Güleç, Selim Emre Aydın, Cavit Dülger, Ahmet Kara, Cemal Aktürk, Sedat Eceryıldız, Eyüp Beyhan, Muhammed Ergün, İhsan Alper Alaeddinoğlu, Önder Özer Erdoğmuş, Mahmut Özkan, Hüseyin Çiğdem, Ergün İlçin, Mürsel Avaşar, Burcu Keskin, Mevlüt Akbay, Mehmet Özdamar, Kemal Kaya

İYİ PARTİ: Erkan Dönmez, İsmail Karaman, Regaip Korkmaz, Fahrettin Baykan, Dursun Öztürkoğlu

ORHANGAZİ

AK PARTİ: İlhan Kılıç, Emrullah Sözer, Taner Demir, Hasan Turan, Selami Ekeman, Ergül Aydın, İbrahim Korkmaz, Fevzi Yılmaz, Abdurrahim Akçay, Davut Çil, Nurcan Polat, Şaban Bayram, Salih Gönül, Arif Aydın, Kani Mestanlar,

İYİ PARTİ: Hüdai Demir, Mehmet Burhan, Aziz Vural, Nimet Ercan, Melda Çancı, Soner Yıldırım DemoKrAt PArti: Özen Aydın, Fatih Demir, Hasan Dursun, Mustafa Arslan

KARACABEY

AK PARTİ: Murat Avinç, Nursi Er, Turgut Yozgat, Faruk Türe, Nadir Ünlü, Armağan Elçin, Ahmet Ali Kışla, Arzu Uray, Sabahattin Yıldız, Bülent Şen, Ahmet Şen, Gamze Aydın, Özer Kuzu, Hatice Kılıç, iYi PArti: Murat Tanrıverdi, Adnan Akın, Gizem Arda, Bala Songül Kuvan, Hasan Hüseyin Kula, Kemal Ziya Koşaner, Nezihi Mestan, Ferudun Şeker, Mustafa Utku,

DEMOKRAT PARTİ: Mehmet Ali Köfteci, Celal Tosun

YENİŞEHİR

MHP: Mesut Bedel, Muharrem Tekin, Faruk Balkız, Süleyman Çelik, Serhat Savcı, Kamil Aydoğdu, Hayrettin Emre Yürük, Fatih Demir, Nurettin Aydın, Ahmet Ceylan, Hüseyin Kulu, Rabia İlknur Çelebi, Mustafa Gerim, Gökhan Menteş, İmdat Cav

İYİ PARTİ: Tayfun Sırman, Ahmet Koçınalı, Murat Erbaş, Bülent Korku, Şafak Erdem, Engin Çakar, Şadiye Korkmaz, Halil Yılmam

MUSTAFAKEMALPAŞA

AK PARTİ: Semih Türkcan, Ercan Leblebici, Fatma Kocaman, Levent Görgün, Nuray Laçiner, Mahmut Gök, Ayşenur Emre, Ali Nadir Özcan, Ahmet Beygirci, Alican Taşkın, Zekiye Dönmez, Nazmi Seymen, Abdullah Yağız, Metin Pehlivan, İsmail Fidan, Zahir Ferik, Turan Kargalı, Bekir Şahin

İYİ PARTİ: Gürkan Esen, İsa Söğüt, Arif İsmet Betin, Hasan Büyükakmanlar, Elçin Demiroğlu, Süleyman Yasindede, Ali Kıcır, Hüseyin Kahraman, Saltuk Buğra Ata, Derya Deniz Kanar, Beril Ortalık, Bahadır Güngör, Onurhan Gülsün

GÜRSU

AK PARTİ: İbrahim Arslan, Osman Altaş, Hakan Şener, Samet Uslu, Elif Koç, Ayhan Önal, Osman Aktaş, Ali Rıza Kara, Tefik Bayraktar, Secehettin Sönmez, Köksal Erdem, Serpil Demirci, Kasım Aykul, Fatih Yıldız, Selahattin Şiper, Şenol Top, Mustafa Arslanoğlu, Ali Kuzgun, Mehmet Şahin, 

CHP: Ersal Kaya, Mikail Erdayamış, Gökhan Berber, Derya Köse, Hasan Orhan, Orhan Saltürk

KESTEL

AK PARTİ: Ali Zeybek, Hasan Aras, Safiye Demirli, Polat Ahmet, Hicran Başkök, Ahmet Eraslan, Muazzez Yiğit, Yasin Burkay Gezer, Fatih Amil, Abdurrahman Sekmen, Haluk Kürel, Cemaleddin Deligöz, Hülya Çavuşoğlu, Fatih Saka, Yaşar Özkaya, Serkan Güler, Fikri Hafızoğlu

CHP: Mehmet Kalpan, Selim Yıldız, Yılmaz Demir, Sinan Keleş, Nesibe Şen, Volkan Durgut, Yeşim Bedeloğlu, Abdulkadir Gürel

BÜYÜKORHAN

AK PARTİ: Selami Selçuktürkmen, Orhan Maral, Kamil Mehmet Yılmaz, Emin Altın, Hanife Yetiş, Rıdvan Kayalar, Recep Kaydı, Yusuf Ardıç, Emin Koçdemir

İYİ PARTİ: Mustafa Sevik, Ahmet Kamaç

ORHANELİ

AK PARTİ: Nihat Arı, Cemil Demir, Nafiz Kaya, Ömer Özen, Özcan Yıldırım, Muhammer Bahçe, Burak Oruç

İYİ PARTİ: Oğuz Altınok, Avni Erin, Ersin Durak, Abdurrahman Özen

KELES

AK PARTİ: Ali Mersin, Mustafa Toksöz, Ahmet Yaşar Akbey, Ahmet Gülseven, Orhan Çetin, Seyhan Polat, Recep Köse, Emin Çağlar Aklan

İYİ PARTİ: Ahmet Zekai Yıldız, Sedat Akar, Ahmet Ayas

HARMANCIK

AK PARTİ: Fethi Yıldız, Recep Doğru, İmran Kaya, Şerife Gül Göler, Serdar Yılmaz, Adnan Bıyık,

CHP: Fahriye Güler Şenbiçer, Ali İhsan Gedik, Hüseyin Yavuz

oy-dagilimi.jpg

oy-dagilimi-bsb1.jpg

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X